• پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 23 March 2023

  • پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 23 March 2023
در شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان اعلام شد؛

جزئیات بودجه استان کرمان در سال 1402

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه در مجموع اعتبارات استان کرمان در بودجه سال آینده ۱۹.۴ درصد رشد دارد و به ۳۷۳۰ میلیارد تومان رسیده است، گفت: کرمان رتبه چهارم کشور را از نظر درصد اعتبارات تملک دارایی دارد...

محمدرضا وحیدی در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان درباره آخرین وضعیت دخل و خرج استان در سال جاری اظهار کرد: ۱۳۰۴ میلیارد تومان بودجه هزینه ای استان در سال جاری بوده که ۸۴.۱ درصد آخرین تخصیص است و هشت درصد به سایر هزینه های استان اضافه شده است.
وی افزود: در اعتبارات تملک دارائی ۳۵۴۰ میلیارد تومان به استان ابلاغ شده و تخصیص ۲۶.۴ درصدی را داریم و ۲۷.۷ درصد از محل دو درصد نفت و گاز به استان تخصیص یافته و ۱۱۷ و نیم میلیارد تومان به صورت اسناد خزانه است که تاکنون فقط ۱.۳ درصد جذب شده است.
وحیدی در ادامه با اشاره به مهم ترین موارد لایحه بودجه ۱۴۰۲ بیان کرد: سقف بودجه سال آینده کل کشور ۴۲.۳ درصد نسبت به امسال رشد یافته است.
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: عدد اعتبارات تملک دارائی استانی در بودجه سال آینده ۱۶۴۱ میلیارد تومان پیشنهاد شده و ۴.۲ درصد رشد دارد.
وی با بیان اینکه در مجموع اعتبارات استان کرمان ۱۹.۴ درصد رشد دارد و به ۳۷۳۰ میلیارد تومان رسیده است، افزود: کرمان رتبه چهارم کشور را از نظر درصد اعتبارات تملک دارائی دارد.
وحیدی اظهار کرد: اعتبارت هزینه ای استان کرمان در بودجه ۱۴۰۲ میزان ۳۹ درصد رشد داشته که شش درصد بیش از متوسط رشد استان های دیگر است و همچنین رتبه چهارم را در رشد اعتبارات هزینه ای  داریم.
سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: از سال ۹۵ تا امسال درآمدهای عمومی استان های کشور ۲۸ درصد رشد داشته و کرمان ۴۲ درصد که نزدیک به ۱.۷ برابر متوسط کشور درآمدهای مالیاتی استان کرمان بیشتر بوده است.
وی با اشاره به اینکه در ۹ ماهه امسال درآمدهای مالیاتی استان ۱۰۲ درصد بوده است، افزود: کرمان رتبه دوم کشور (به جز تهران) را در درآمدهای مالیاتی دارد ضمن اینکه ۶۶ درصد از درآمدهای استان به کرمان برمی گردد.
به گزارش ایسنا،محمدمهدی فداکار استاندار کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: کرمان به لحاظ درآمدهای مالیاتی نسبت به اقتصاد استان وضعیت بدی دارد و باید در عدد مالیات استان تجدیدنظر شود.
وی درباره اختلاف دستگاه‌های اجرایی بر سر پروژه ها، تصریح کرد: نباید به هیچ وجه پروژه‌ای تعطیل شود زیرا پروژه، خدمت به مردم است و اختلاف باید از طریق معاونت عمرانی استانداری پیگیری و رفع شود.
فداکار در پایان با اشاره به اینکه در دهه فجر پروژه ای بدون هماهنگی با استانداری افتتاح نشود، بیان کرد: مدیران شخصا در جلسه شورای برنامه ریری حضور یابند و یا معاون مرتبط را بفرستند و در غیر این صورت فرد دیگری را در جلسه نمی پذیریم.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6340
اخبار مرتبط
نظرات شما