• یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 26 March 2023

  • یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 26 March 2023
معافیت از مالیات بر ارزش افزوده؛

پول اضافی بابت ربع‌سکه‌های بورسی ندهید

در زمان دریافت سکه طلای ربع بهار آزادی عرضه‌شده در بورس، نیازی به پرداخت مبلغ اضافه‌ای تحت عنوان 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده نیست...

بانک مرکزی در نامه‌ای به شرکت بورس کالای ایران تاکید کرد که مبلغ 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده در قیمت کشف‌شده معاملات گواهی سپرده کالایی سکه طلای ربع بهار آزادی خزانه بانک رفاه، محاسبه شده و در نتیجه مبلغ دیگری با عنوان هزینه مالیات بر ارزش افزوده از متقاضیان اخذ نمی‌شود.
بر اساس اعلام بانک مرکزی، عرضه ربع سکه طلا در بورس کالا توسط بانک مرکزی با همکاری بورس کالای ایران در سه روز انجام شد و طی این سه روز حدود ۵۰ هزار سکه ربع بهار آزادی با قیمت‌های کشف‌شده در فرآیند ثبت سفارش به روش حراج تک‌قیمتی معامله شد. بدین ترتیب قیمت روز اول، ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، روز دوم، ۷ میلیون و ۹۰ هزار تومان و روز سوم ۷ میلیون و ۵۰ هزار تومان بود.
بر اساس برنامه بانک مرکزی، عرضه ربع سکه طلا در هفته‌ جاری نیز انجام خواهد شد. روش کشف قیمت و ثبت سفارش در عرضه‌های آینده بر اساس تفاهمی که با سازمان بورس صورت گرفته از طریق سازوکار بورس کالا است که جزئیات آن از طریق آگهی رسمی بورس کالای ایران به اطلاع عموم خواهد رسید.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6357
اخبار مرتبط
نظرات شما