• پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 23 March 2023

  • پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 23 March 2023
اثر مصوبه بانک مرکزی بر قیمت طلا؛

واردات طلا ساز گرانی را کوک می‌کند؟

بانک مرکزی در مصوبه‌ای شرایط واردات طلا را برای واردکنندگان اعلام کرد. اما این سوال پیش می‌آید که مصوبه جدید واردات طلا چه تاثیری بر «قیمت طلا» در کشور خواهد داشت؟...

براساس مصوبه جدید بانک مرکزی تسهیلات جدیدی برای واردات طلا به کشور فراهم شدبر اساس گزارش بانک مرکزی، در مصوبه جدید که از روز جاری قابلیت اجرا دارد تسهیلات متعددی برای واردات طلا به کشور فراهم شده است.
بر این اساس شرط الزام به گشایش اعتبار اسنادی برای واردات طلا حذف شد و از این به بعد، وارد کنندگان می‌توانند با استفاده از تمامی روش‌ها و ابزارهای پرداخت، اقدام به واردات طلا کنند.
همچنین محدودیت استفاده از منابع ارزی خود وارد کننده برای واردات طلا برداشته شد و استفاده از منابع ارزی حاصل از صادرات خود، صادرات دیگران، و ارز دیگران نیز برای واردات طلا فراهم شد.
علاوه بر این تسهیلاتی در رابطه با ثبت اطلاعات وارده در سامانه تأمین ارز، در نظر گرفته شده است که جزئیات آن در بخشنامه ارزی بانک مرکزی به تمامی موسسات بانکی ذکر شده است.
به گزارش تجارت‌نیوز،بر این اساس انتظار می‌رود با مصوبه فوق موانع ورود طلا به کشور مرتفع شده و شاهد افزایش ورود طلا به کشور و به تبع آن تعدیل نرخ آن باشیم.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6471
اخبار مرتبط
نظرات شما