• پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 23 March 2023

  • پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 23 March 2023
رییس سازمان صمت جنوب کرمان خبر داد

مجوز ۲ سرمایه‌گذار معدن تیتانیوم ابطال می‌شود

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: مجوز ۲ شرکت سرمایه‌گذار معدن تیتانیوم در شهرستان قلعه گنج به دلیل فعالیت نداشتن ابطال و بزودی به شرکت جدیدی مجوز داده می‌شود...

مسلم مروجی در نشست شورای اداری شهرستان قلعه گنج اظهار کرد: پس از بازدید از یکی از معادن توافق شد که استخراج معدن تیتانیوم در قلعه گنج به شرکت پاسارگاد سپرده شود.
وی افزود: از فرماندار قلعه گنج تقاضا داریم با توجه به اینکه معادن تیتانیوم نیاز به آب زیادی دارد برای تامین آب مورد نیاز اقدامات لازم را انجام دهد.
مروجی همچنین با بیان اینکه آینده کشور و دنیا در حوزه تیتانیوم است و فلز مهمی محسوب می‌شود اضافه کرد: اینک ۵۰۳ نفر در معدن تیتانیوم کهنوج کار می‌کنند.
به گزارش ایرنا، جنوب استان کرمان شامل هفت شهرستان است که براساس اکتشافات ۲۰ ماده معدنی در این منطقه شناخته شده و این خطه در ادامه زون مسی قرار گرفته است‌.
تیتانیوم، مس، کرومیت، منگنز، طلا و آهک از جمله ظرفیت های معدنی جنوب کرمان به شمار می رود.
۷۰ درصد از مناطق جنوب کرمان به علت انجام نشدن فعالیت اکتشافی پهنه بندی شده لذا در این زمینه ۱۴ پهنه تعریف و برای ۱۰ پهنه پروانه اکتشاف صادر شده است.
براساس گزارش ها ۳۱۴ پروانه اکتشاف، ۹۸ گواهی کشف و ۱۱۰ پروانه بهره برداری معدن در حوزه مس، آهن، تیتانیوم، کرومیت و سنگ ساختمانی جنوب کرمان تاکنون صادر شده است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6491
اخبار مرتبط
نظرات شما