• چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ -
  • 07 June 2023

  • چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ -
  • 07 June 2023
شهردار کرمان برای سال 1402 به شورای شهر ارایه داد؛

بودجه پیشنهادی 3962 میلیارد تومانی

شهردار کرمان گفت: لایحۀ بودجۀ 1402 شهرداری کرمان به‌طور رسمی به شورای اسلامی شهر تحویل داده شد و عدد بودجۀ اعلام‌شده به شورا، 3962 میلیارد تومان است...

سعید شعرباف، در نشست عمومی شورای اسلامی شهر کرمان، ضمن تشکر از اعضای شورا برای بررسی دقیق لوایح عوارضی شهرداری، افزود: کرمان، جزو شهرهایی است که لوایح عوارضی را به‌صورت قدم به قدم جلو برد؛ درحالی‌که برخی کلان‌شهرها به‌دلیل کمبود وقت و حجم بالای کار، فرایند لوایح عوارضی را مستقل از ابلاغیۀ درآمد پایدار و براساس روند سال گذشته، جلو برده‌اند.
وی ادامه داد: همکارانم در شهرداری زحمت زیادی در این زمینه کشیدند؛ البته مواردی هم وجود دارد که در سال اول طبیعی است؛ اما اینکه توانستیم تا حد زیادی مطابق ابلاغیه جلو برویم، اتفاق خوبی است و حتماً ازطریق فرماندار و هیئت تطبیق پیگیری خواهیم کرد که دچار کمترین مشکل در ابلاغ شود.
شهردار کرمان، درخصوص بودجۀ سال آیندۀ شهرداری خاطرنشان کرد: امسال درخصوص بودجه در شهرداری‌های مناطق، سازمان‌ها و معاونت‌ها و همچنین بودجۀ مربوط به پروژه‌های عمرانیِ پیشنهاد‌شده در دیدارهای مردم در مساجد و محله‌ها، وقت مفصلی گذاشته شد و مجموعۀ پروژه‌های عمرانی، هزینه‌های جاری و حوزۀ درآمدها در قالب چندین جلسه بررسی شد.
شعرباف، با اعلام اینکه امروز لایحۀ بودجه را به‌طور رسمی به شورا تحویل دادیم، افزود: عدد بودجۀ اعلام‌شده به شورای اسلامی شهر، 3962 میلیارد تومان است که 800 میلیارد تومان آن در قالب آلبوم پروژه‌های سرمایه‌گذاری و تعهدی و 3160 میلیارد تومان در قالب آلبوم نقدی است.
وی ادامه داد: با میزان تحقق بودجه‌ای که امسال داشتیم و گزارش آن ارائه خواهد شد و منابعی که در قانون در حوزۀ درآمدهای پایدار وعده داده شده و همچنین استفاده از ظرفیت آلبوم تعهدی که می‌تواند نظمی به درآمدهای حوزۀ تفکیک و پروژه‌های سرمایه‌گذاری بدهد، به نظر می‌رسد بتوانیم تحقق بودجۀ خوبی در سال آینده داشته باشیم.
شهردار کرمان یادآور شد: امسال هم که افزایش حدود 55 درصدی در بودجه نسبت به سال گذشته داشتیم، در حوزۀ پروژه‌های عمرانی، بالای 90 درصد تحقق در هزینه‌ها را خواهیم داشت و در حوزۀ درآمدها اگر تسهیلات و اوراق، مراحل نهایی خود را طی کند، می‌توانیم به بالای 86 درصد تحقق درآمدی امیدوار باشیم.
به گزارش کرنا،شعرباف افزود: حتی بدون تحقق مراحل نهایی تسهیلات و اوراق هم، به عدد بالای 80 درصد در تحقق بودجۀ 1401 خواهیم رسید که با توجه به افزایشی که بودجۀ امسال نسبت به بودجۀ سال گذشته داشته، قابل قبول خواهد بود.
وی تأکید کرد: در بودجۀ سال آینده، پروژه‌ها براساس نظر مردم و پروژه‌هایی که در سال گذشته آغاز شده، اولویت‌بندی شده است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6576
اخبار مرتبط
نظرات شما