• چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ -
  • 07 June 2023

  • چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ -
  • 07 June 2023
۴ مرحله برای دریافت ارز مورد نیاز؛

چگونه از مرکز مبادله طلا و ارز، دلار بخریم؟

با راه اندازی مرکز مبادله طلا و ارز ایران، پرداخت ارز سهمیه‌ای (۵۰۰۰ یورو) با کارت ملی متوقف شد و نیازهای خدماتی بیش از ۶۰ سرفصل در این مرکز تأمین خواهد شد...

در صورتی که شرایط دریافت ارز خدماتی را دارید باید ۴ مرحله را برای دریافت ارز مورد نیاز خود طی کنید. برای دریافت ارز خدماتی از مرکز مبادله ارزی باید اقدامات زیر انجام شود؛
گام اول
ابتدا به یک بانک یا صرافی عضو مرکز مبادله ایران مراجعه کنید و مدارک خود را تحویل دهید. لیست بانکها یا صرافی‌های عضو روی سایت مرکز مبادله ایران به نشانی WWW.ICE.IR قابل مشاهده است.
گام دوم
بانک یا صراف، مدارک را پس از بررسی و اطمینان از تکمیل بودن به نماینده مقیم دستگاه ذیربط در مرکز مبادله ایران تحویل می دهد. درصورتی که مدارک نقص داشته باشد یا مورد تایید نباشد به شما اطلاع رسانی می شود.
گام سوم
پس از تایید مدارک توسط نماینده مقیم دستگاه در مرکز مبادله ایران صدور تاییدیه در سامانه ثبت می شود و پیشرفت کار به شما اطلاع رسانی می شود. درصورتی که در بررسی ایرادی متوجه مدارک بود مراتب به شما اطلاع رسانی می شود.
گام چهارم
یک روز پس از صدور تاییدیه در سامانه بانک مرکزی و اطلاع رسانی به شما برای دریافت ارز به بانک یا صرافی خود مراجعه کنید. بانک یا صرافی موظف است که پس از صدور تاییدیه نسبت به تامین ارز درخواستی شما با خرید از مرکز مبادله ایران اقدام کند.
در تمامی مراحلی که نیاز به مراجعه متقاضی است درصورت عدم مراجعه بیشتر از یک هفته پرونده مختومه می شود و درصورت تقاضای ارز خدماتی متقاضی باید مجددا درخواست خود را ثبت کند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6702
اخبار مرتبط
نظرات شما