• پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 20 June 2024

  • پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 20 June 2024
یک چهارم منابع استان در اختیار بانک‌های خصوصی است؛

انتقاد استاندار کرمان از عملکرد بانک‌های خصوصی

استاندار کرمان با انتقاد از عملکرد بانک‌های خصوصی در استان گفت: یک چهارم منابع استان در اختیار بانک‌های خصوصی است و باید در کنار بانک‌های دولتی پای کار باشند...

محمدمهدی فداکار در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان گفت: امسال حجم تسهیلات تکلیفی بانک‌های استان به نسبت زیاد بوده است به ویژه در بخش قرض‌الحسنه و فرزند‌آوری که در بعضی از بانک‌ها تکلیف بالایی است‌.
وی از عملکرد ضعیف بانک‌های خصوصی در استان نیز انتقاد کرد و بیان داشت: لازم است برای حفظ منابع استان، بانک‌های خصوصی پای کار بیایند و در کنار بانک‌های دولتی کار کنند.
فداکار افزود: یک چهارم منابع استان در بانک‌های خصوصی است که باید گزارش عملکرد داده و تعیین تکلیف شوند.
استاندار کرمان تاکید کرد تا بانک‌های خصوصی از پروژه‌های استانی و تولید اشتغال حمایت کنند.
وی گفت: استان کرمان در برخی از تسهیلات تکلیفی به نسبت میانگین کشوری عقب است، افزود: منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها، مشخص شده هستند و طی فرآیند زمانی به دست می‌آیند، لذا بهتر است بحث مسکن روستایی و کشاورزی را که اکنون ابلاغ شده به شعبی که توانایی و ظرفیت بیشتری برای پرداخت دارند، معرفی کنند.
استاندار کرمان با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات به بیماران بیماری‌های خاص مورد توجه بانک‌ها باشد، ادامه داد: گاهی این بیماران برای دارو و یا پیوند عضو به پول نیاز دارند که حتماً باید در اسرع وقت تامین مالی شوند.
امیر حسن‌زاده سرپرست معاونت هناهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه 95 درصد اعتبارات تبصره 18 سال 1400 در استان کرمان پرداخت شده است، اظهار داشت: در سال گذشته 6 هزار و 185 طرح به بانک‌ها معرفی شده که فقط 27 درصد آنها موفق به دریافت تسهیلات شدند.
وی با اشاره به اینکه مبلغ یک هزار و 273 میلیارد تومان ابلاغ امسال تبصره 18 است که متاسفانه تاکنون هیچ تخصیصی نبوده و جذب نداشتیم، افزود: 7 هزار و 910 میلیارد تومان تسهیلات ابلاغی اشتغال روستایی در سال جاری است.
حسن‌زاده با بیان اینکه تاکنون 58 درصد این تسهیلات جذب شده و باید تلاش کرد تا تمام این تسهیلات جذب شود، گفت: بالای 10 میلیارد تومان مطالبات بانکی دستگاه‌های استان کرمان است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، روح‌الرضا نعمت‌الهی، مدیرکل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه پرداخت تسهیلات مصوب سفر ریاست جمهوری توسط بانک‌ها رصد می‌شود، اظهار داشت: تاکنون 70 درصد این تسهیلات پرداخت شده و تا پایان سال باید مابقی این تسهیلات پرداخت شود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6737
اخبار مرتبط
نظرات شما