• چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ -
  • 07 June 2023

  • چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ -
  • 07 June 2023
نامه رییس اتاق ایران به اتاق استان‌ها؛

اسامی واحدهای بدهکار ارزی را اعلام کنید

رئیس اتاق ایران در نامه به رؤسای اتاق‌ها و روسای تشکل‌های عضو این اتاق، اعلام کرد: اسامی واحدهای تولیدی بدهکار ارزی را که به سرفصل بدهکاران غیرجاری بانک‌ها منتقل و از خدمات محروم شده‌اند، برای پیگیری رفع مشکل اعلام کنند...

رئیس اتاق ایران در نامه به رؤسای اتاق‌ها و روسای تشکل‌های عضو این اتاق، اعلام کرد: اسامی واحدهای تولیدی بدهکار ارزی را که به سرفصل بدهکاران غیرجاری بانک‌ها منتقل و از خدمات محروم شده‌اند، برای پیگیری رفع مشکل اعلام کنند.
رئیس اتاق ایران با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای بنگاه‌هایی که به دلیل معوق شدن بدهی‌های ارزی، به سرفصل مطالبات غیرجاری منتقل و خدمات بانکی، از برگزاری جلسه با معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری و سایر مسئولان ذی‌ربط و پیگیری رفع مشکلات این واحدها خبر داد.
غلامحسین شافعی در نامه‌ای به روسای اتاق‌های سراسر کشور و روسای تشکل‌های عضو اتاق ایران، با اشاره به برگزاری جلسه در دفتر معاونت اقتصادی ریاست‌جمهوری، از آنها خواست اسامی واحدهای همه واحدهای تولیدی فعال و طرح‌های توسعه و ایجادی در حال اجرا که دارای بدهی معوق به صندوق توسعه ملی هستند و همچنین سایر بدهکاران ارزی جزء «د» قانون بودجه سال 1388 و سایر بدهکاران ارزی منشأ داخلی و ... را که توسط بانک‌های عامل به سرفصل مطالبات غیر جاری منتقل و از خدمات بانک محروم شده‌اند، در اسرع وقت به دبیرخانه کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران منعکس کنند تا جهت رفع مشکل و خروج از سرفصل بدهکاران غیر جاری از طریق مراجع قانونی اقدام لازم به عمل آید.
بر اساس این نامه، فهرست این بنگاه‌ها باید با ذکر بانک عامل، منشأ بدهی و مانده بدهی‌های ارزی مربوطه ظرف یک هفته به دبیرخانه کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران ارسال شود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6789
اخبار مرتبط
نظرات شما