• چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ -
  • 07 June 2023

  • چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ -
  • 07 June 2023
ثبت نام برای خودروهای خارجی به پایان رسید

رقم عجیب واریزی برای خرید خودروی وارداتی

بررسی تعداد متقاضیان خودروهای وارداتی نشان می دهد حدود 120 هزار نفر برای در اختیار گرفتن محصولات برندهای جهانی خودروساز در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو نام نویسی کردند...

ثبت نام این تعداد متقاضی با توجه به واریز 500 میلیون تومانی به حساب های وکالتی توسط متقاضیان به عنوان یکی از شرط های شرکت در لاتاری خرید خودروهای وارداتی گویای این نکته است که مشتریان حول و حوش 60 هزار میلیارد تومان نقدینگی را در حساب خود مسدود کردند.
دپوی این حجم از نقدینگی در حالی در پایان زمان ثبت نام اتفاق افتاده است که بر اساس آمارهای منتشر شده تا پایان روز سه شنبه 9 اسفندماه سال جاری نزدیک به 51 هزار متقاضی با نام نویسی در سامانه فروش خودروهای وارداتی حدود 25 هزار و 500 میلیارد تومان نقدینگی را در حساب های وکالتی خود حبس کردند.
بنابراین با توجه به تمدید 54 ساعته زمان نام نویسی در سامانه فروش یاد شده شاهد هجوم متقاضیان برای خرید خودروهای وارداتی بودیم مشتریان محصولات برندهای جهانی خودروساز ظرف 96 ساعت باقی مانده از مهلت ثبت نام 34 هزار و 500 میلیارد نقدینگی را در سیستم بانکی کشور دپو کردند.
اولین دور از فروش خودروهای وارداتی قرار است روز سه شنبه هفته جاری با اهرم قرعه کشی تعیین تکلیف شود. به نظر می رسد مدیران صمت از ثبت نام 120 هزار نفری متقاضیان در اولین دور از فروش خودروهای وارداتی راضی باشند.
سیاست گذار خودرویی با توجه به فرمان رییس دولت سیزدهم مبنی برای برداشتن قفل از در ورود خودرو تلاش کرد تا برنامه ریزی های لازم را در این ارتباط انجام دهد اما تاخیر در نوشتن آیین نامه اجرایی واردات خودرو از یک طرف و موانع موجود بر سر ورود مهمان های خارجی بازار خودرو مانند تخصیص منابع ارزی سبب شد تا اولین طرح فروش خودروهای وارداتی در آخرین ماه از سال جاری نهایی شود.   
 
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6799
اخبار مرتبط
نظرات شما