• چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 22 March 2023

  • چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 22 March 2023
قالیباف در جمع خبرنگاران در زرند مطرح کرد

تجدیدنظر در مکان‌یابی و استقرار مجتمع های فولادی

رئیس مجلس شورای اسلامی فولاد کشور را یکی از صنایع مهم و پیشرفته دانست و با بیان اینکه در برنامه هفتم باید در مکان‌یابی و نحوه استقرار، زنجیره تولید و ارزش افزوده مجتمع‌های فولادی تجدید نظر جدی کنیم گفت: از اولویت‌های دولت و مجلس استفاده از ظرفیت معادن ضمن جلوگیری از صادرات خام محصولات آنها است...

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که صبح امروز (جمعه، 26 اسفند ماه) در رأس هیأتی به کرمان سفر کرده بود، با حضور در جمع خبرنگاران بعد از بازدید از مجتمع فولاد زرند ایرانیان، به تشریح موضوعات سفر خود به این استان پرداخت و گفت: در بدو ورود به زیارت مزار سردار شهید سلیمانی رفتیم و بعد از آن به بازدید این مجموعه صنعتی و فولادسازی آمدیم.
ضرورت تجدید نظر در مکان‌یابی مجتمع‌های فولادی در برنامه پنجساله هفتم
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه فولاد را به عنوان یکی از صنایع مهم، پیشرفته و صادراتی در کشور دانست و افزود: در این مجتمع فولادی بیش از 30 میلیون تن تولید داریم که در آینده به بالای 50 میلیون تن می رسد که در این راستا از اولویت های دولت و مجلس استفاده از ظرفیت معادن ضمن جلوگیری از صادرات خام محصولات آنها است.
وی در ادامه تصریح کرد: در این بین به نظر می رسد در مکان یابی و نحوه استقرار صنایع فولاد، زنجیره تولید و ارزش افزوده مجتمع های فولادی باید تجدید نظر جدی داشته باشیم که در سیاست گذاری های درازمدت در برنامه پنجساله هفتم به عنوان یک مجموعه پیشران در اولویت و مورد توجه خواهد بود به ویژه که یکی از فرصت های مهم کشور که حتی از حوزه نفت و گاز مهم تر بوده، حوزه معدن است.
تلاش دولت و مجلس برای افزایش قدرت خرید کارگران
قالیباف در ادامه درباره نحوه پیگیری حقوق کارکنان و کارگران مجتمع فولادی، با اشاره به صحبتی که با کارگران پیمانکاری و رسمی این مجتمع شد، گفت: گلایه مندی کارگران در این خصوص را شنیدیم و به آنها حق می دهیم. حقوق و دستمزد کارگران نسبت به دو سال قبل افزایش داشت اما چون سرعت تورم از آن بیشتر بود عملا قدرت خرید کاهش یافت که از موضوعاتی است که ما و دولت باید پیگیری کنیم تا بر تورم غلبه پیدا کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه موضوع حقوق کارگران یک موضوع محلی و صرفا مربوط به این کارخانه نبوده بلکه موضوع کل کارگران کشور در صنایع مختلف است، خاطرنشان کرد: قطعاً باید به گونه ای عمل کرد که نه تنها قدرت خرید کارگران کاهش نیابد بلکه بتوانند پا به پای تورم زندگی کنند؛ البته محیط های کاری مثل اینجا که سختی کار بیشتری به همراه آلودگی محیطی دارد باید ویژه تر دیده شود که حتما پیگیری می کنیم./
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6916
اخبار مرتبط
نظرات شما