• دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
  • 15 July 2024

  • دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ -
  • 15 July 2024
روز پیتزا بیت‌کوین مبارک؛

ورق در بازار رمزارز بر می‌گردد؟

قیمت بیت کوین (BTC) در حال تلاش برای فراتر رفتن از مرز ۳۰۰۰۰ دلار بوده است و افت اخیر آن به زیر ۲۷۰۰۰ دلار امیدها برای بهبودی سریع را از بین برده است.این حرکت قیمت زمانی اتفاق می‌افتد که جامعه کریپتو برای جشن گرفتن روز پیتزای بیت کوین در ۲۲ مه، که سالگرد اولین تراکنش بیت کوین برای دو پیتزا در سال ۲۰۱۰ است، آماده می‌شود...

همانطور که این رویداد آشکار می شود، گمانه زنی هایی در مورد تأثیر بالقوه آن بر قیمت بیت کوین وجود دارد. شایان ذکر است، ناظران خوشبین بازار معتقدند که نوستالژی و ارزش احساساتی روز پیتزا می تواند باعث افزایش علاقه به بیت کوین، جذب سرمایه گذاران جدید و افزایش تقاضا شود.
میشائل ون دی پوپ، تحلیلگر معاملات ارزهای دیجیتال، در توییتی در ۲۲ می، اذعان کرد که اگر بیت‌کوین از سطح ۲۷۲۰۰ دلار عبور کند، احتمالاً تا ۲۹۰۰۰ دلار افزایش می یابد و به طور بالقوه رکوردهای جدیدی را ثبت می کند.
روز پیتزا بیت‌کوین چیست؟
روز پیتزا بیت کوین در سراسر جهان در ۲۲ مه برگزار می شود. این روز یادآور اولین باری است که از ارز دیجیتال برای خرید محصولات در دنیای واقعی استفاده شد. اتفاقا اولین کالایی که با ارز دیجیتال خریداری شد پیتزا بود! در ۲۲ می ۲۰۱۰، لازلو هانیچ ۱۰۰۰۰ بیت کوین پرداخت کرد تا دو پیتزای پاپا جان را تحویل دهد. ۹ ماه پس از خرید، ارزش دو پیتزا ۱۰۰۰۰ دلار شد و در سال ۲۰۱۵، ارزش دو پیتزا به ۲.۴ میلیون دلار رسید. قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به ۶۳۰۰۰ دلار رسید که ارزش این دو پیتزا را ۶۳۰ میلیون دلار کرد. ارزش این بیت کوین‌ها با قیمت امروز حدود ۲۷۰میلیون دلار، معادل تقریباً ۱۴هزار میلیارد تومان است.
جرمی استردیونت، کسی که با دادن دو پیتزا توانسته بود یک ثروت نهان را به دست بیاورد هم این روزها احتمالاً حسرت صبرنکردنش را می‌خورد. او در مصاحبه‌ای با کوین تلگراف گفته است که خیلی وقت پیش با رسیدن ارزش این بیت کوین‌ها به چندصد دلار، آن ۱۰,۰۰۰ بیت کوین را فروخته است.
سال گذشته در چنین روزی، ارزش تومانی ۱۰,۰۰۰ بیت کوین حدود ۹هزار میلیارد تومان بود و امسال این مقدار بیت کوین (با توجه به افزایش نرخ دلار در کشور) ۱۴هزار میلیارد تومان ارزش دارد. فکر می‌کنید سال آینده ارزش ۱۰,۰۰۰ بیت کوین چقدر باشد؟
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/7387
اخبار مرتبط
نظرات شما