• سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 21 May 2024

  • سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 21 May 2024
گزارش بلومبرگ؛

بایننس تحریم‌های روسیه را نقض کرد؟

به گزارش بلومبرگ، بخش امنیت ملی وزارت دادگستری آمریکا (DoJ) قصد دارد تا تحقیقاتی را در زمینه نقض تحریم‌های روسیه از طرف صرافی بایینس برگزار کند...

بلومبرگ گزارشی را منتشر کرده که در آن آمده است بخش امنیت ملی وزارت دادگستری آمریکا (DoJ) قصد دارد تا تحقیقاتی را در زمینه نقض تحریم‌های روسیه از طرف صرافی بایینس برگزار کند. در صورت مثبت بودن نتایج این وزارت خانه از بایننس شکایت خواهد کرد.
به نظر می‌رسد حساسیت‌ها بر روی صرافی ارز دیجیتال بایننس افزایش یافته است به طوری که این صرافی در مدت کوتاهی با شکایات و اتهامات جدید روبه‌رو شده است. امکان استفاده کاربران کشورهای تحریم شده، مانند روسیه و ایران، از این صرافی وجود ندارد و مشخصا توجه بر روی این موضوع هر روزه در حال افزایش است.
سال گذشته در پی بالاگیری تنش‌های بین روسیه و اوکراین، بایننس تراکنش‌هایی که با کارت‌های بانکی (از جمله مسترکارت) که در روسیه ثبت نام شده بود را بلوکه می‌کرد. بدین ترتیب خرید یا برداشت وجه با استفاده از این کارت‌ها غیرممکن شد. یک ماه بعد و در پی تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه، بایننس حساب‌های کاربری شهروندان روس با موجودی بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار را مسدود کرد.
به گزارش کوین دسک، حدود ۲ هفته پیش بود که در مطلبی گزارش دادیم که در برخی از کانال‌های تلگرام روسی پیغامی مبنی بر رفع محدودیت‌های کاربران روس منتشر شده است.
هنوز تحریم های گفته شده علیه روسیه پا برجاست و در صورتی که بایننس اقداماتی ناقض تحریم‌های بر علیه روسیه را مرتکب شده باشد، تخلف آشکار این صرافی محسوب خواهد شد و احتمالا پیامدهایی را برای آن خواهد داشت.
این در حالی است که در اوایل فروردین کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) از صرافی بایننس و مدیر عامل آن به دلیل نقض قوانین معاملاتی شکایت کرد.
DoJ هنوز واکنشی نسبت به این خبر اعلام نکرده و آن را تایید و یا تکذیب نکرده است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/7402
اخبار مرتبط
نظرات شما