• جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023

  • جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023
باد هرات و دبی در بازار دلار؛

قیمت سکه آب رفت!

در شرایطی که اخبار و سیگنال‌های مثبت در مورد تبادل زندانیان، ارزهای بلوکه شده و صعودی‌شدن فروش نفت ایران موردتوجه معامله‌گران قرار گرفته، بازار یک خبر مهم دیگر را هم زیر ذره‌بین قرار داده است...

بازار ارز تهران و هرات در اولین روز مهر ماه در حالی نوسان محدودی را ثبت کرد که قیمت سکه امامی نسبت به دو روز قبل تقریبا 200 هزار تومان ارزان شد.
 بازار ارز تهران در اولین روز مهرماه هم مانند آخرین روزهای شهریورماه با کاهش تقاضا همراه بود. آن‌طور که بررسی‌ها نشان می‌دهد امروز در بازار کمتر کسی حاضر بود ریسک خرید دلار را به جان بخرد و اسکناس آمریکایی در مقایسه با معاملات پشت خطی جمعه‌شب تا حدودی نزولی شد.
نرخ دلار ظهر امروز در تهران در حدود 49 هزار و 250 تومان به فروش رسید که نسبت به معاملات پشت خطی پنجشنبه‌شب و جمعه‌شب تقریباً 150 تومان نوسان کاهشی را نشان می‌دهد.
 به عقیده فعالان اقتصادی یکی از دلایل کاهش تب‌وتاب روند صعودی دلار در تهران، سیگنال‌های است که از سوی بازار هرات و دبی به بازار فردوسی مخابره می‌شود. نرخ حواله درهم چند روزی که در یک محدوده خاص به‌خواب‌ رفته و نوسان خاصی را ثبت نکرده است. به این ترتیب قیمت درهم در بازار امروز در حدود 13 هزار و 600 تومان معامله شد.
 از سوی دیگر، در هرات هم بازیگران ارزی امروز شاهد ثبات نسبی نرخ دلار بودند. دلار در بازار یادشده نسبت به معاملات پشت خطی تقریباً رنج بود و در حول‌وحوش 49 هزار و 250 تومان به فروش رسید. یکی از اتفاقات مهم امروز سپربه‌سپر شدن نرخ دلار در تهران و هرات بود.
 البته تحلیلگران بازار دلایل دیگری را هم برای کاهش تقاضا در بازار ارز مطرح کردند. آنها می‌گفتند به نظر می‌رسد که سایه اخبار سیاسی همچنان بر روی دلار سنگینی می‌کند.
 در شرایطی که اخبار و سیگنال‌های مثبت در مورد تبادل زندانیان، ارزهای بلوکه شده و صعودی‌شدن فروش نفت ایران موردتوجه معامله‌گران قرار گرفته، بازار یک خبر مهم دیگر را هم زیر ذره‌بین قرار داده است. رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که در روز دوشنبه هفته جاری کنفرانس عمومی سالانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین برگزار می‌شود که در این نشست محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) حضور دارند، بنابراین معامله‌گران به این جلسه هم نیم‌نگاهی دارند.
 به گزارش اقتصاد نیوز،امروز اگرچه نرخ دلار و درهم نوسان خاصی نداشت، اما قیمت سکه امامی برخلاف عصر پنجشنبه گذشته، کاهشی شد و 200 هزار تومان ریزش کرد. قیمت هر قطعه سکه امامی امروز 27 میلیون و 600 هزار تومان بود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/8797
اخبار مرتبط
نظرات شما