• جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023

  • جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023
دلار حمایت نکرد!

طلا، ترمز سکه را کشید

بازار سکه امروز شنبه ۸ مهرماه شاهد قدرت‌نمایی معامله‌گران کاهشی بود. قیمت سکه امامی که عصر دو روز قبل مرز حساس ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را از دست‌ داده بود، در اولین روز هفته جاری تا ۲۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پایین آمد...

فعالان اقتصادی بازار پیش از شروع به کار بازار امروز گفته بودند در حال حاضر قیمت سکه امامی از طرف قیمت طلای جهانی تحت‌فشار است و اگر قیمت دلار هم رشد نکند، سکه می‌تواند سطوح مهم حمایتی را از دست دهد.
 قیمت طلا در روز جمعه تا زیر مرز مقاومتی ۱۸۵۰ دلار افت کرد و در مسیر کاهش ماهانه و سه‌ماهه قرار گرفت؛ زیرا انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را برای مدت طولانی‌تری بالاتر نگه دارد. در واقع انتظار افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا قیمت طلا را به پایین‌ترین رقم طی ۶ ماه گذشته رسانده است. قیمت طلا ۱۸ عیار هم امروز در حدود ۲ میلیون و ۲۵۱ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد که نسبت به دو روز قبل ۴۰ هزار و ۲۰۰ تومان کاهش را نشان می‌دهد.
 بررسی‌ها نشان می‌دهد امروز اگرچه نرخ طلا و سکه ریزشی بود اما قیمت دلار امروز در تهران در مقایسه با روز پنجشنبه هفته قبل نوسان محدودی را ثبت کرد و در حول‌وحوش ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان تا ۴۹ هزار و ۷۰۰ تومان معامله شد.
 از سوی دیگر، هرات هم امروز شاهد استراحت نسبی نرخ دلار بود و هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده با ۴۹ هزار و ۵۳۰ تومان معامله شد. درهم نیز امروز در با ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان نرخ‌گذاری شد که نسبت به دو روز قبل تقریباً ثابت بود.
 در بازار رسمی هم قیمت دلار امروز، شنبه هشتم مهر ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با افزایش نامحسوس ۵ تومانی نسبت به‌روز گذشته در سطح ۴۱ هزار و ۱۹۹ تومان قرار گرفته است.
 همچنین قیمت یورو نیز با نوسان بیشتری نسبت به دلار با افزایش قابل‌توجه ۳۱۰ تومانی نسبت به‌روز گذشته در سطح ۴۳ هزار و ۶۰۶ تومان قرار گرفته است.
 به گزارش اقتصاد نیوز، در همین راستا قیمت درهم امارات نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۱۸ تومان بر تابلو درج شده که نسبت به‌روز گذشته تغییر محسوسی نداشته است.
 نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب ۳۷ هزار و ۴۵۴ تومان، ۳۹ هزار و ۶۴۲ تومان و ۱۰ هزار و ۱۹۸ تومان درج شده است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/8866
اخبار مرتبط
نظرات شما