• سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ -
  • 16 July 2024

  • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ -
  • 16 July 2024
دومینوی ریزش در بازار طلا؛

سکه بازان در دو راهی طلا و دلار

در روزهای گذشته در حالی که بازار جهانی شاهد ریزش دمینو وار قیمت اونس طلاست، مرغ دلار یک پا دارد و در محدوده ۴۹هزار و ۶۰۰تومان ثابت قدم بوده است.همین امر موجب شده سکه بازان در بین دو راهی قیمت طلا و دلار قرار بگیرند و بازار سکه با رکود همراه شود...

قیمت اونس طلا در دو روز گذشته ریزش قابل توجهی را تجربه کرد که ممکن است تا حدودی بر روی قیمت سکه در بازار داخلی اثر گذار باشد.
آنطور که شواهد نشان می دهد فلز گران بهای جهانی تا مرز ۱۸۱۵ دلار پایین آمد اما مورد حمایت قرار گرفت و به سمت مرز مقاومتی ۱۸۳۰ دلار خیز برداشت.
در واقع بررسی وضعیت بازارهای جهانی حاکی از آن است که سیگنال پاول در خصوص تشدید یا احتمال ثبات بهره در سطوح قبلی خود، دلار جهانی را به بالاترین سطح خود در ۱۱ ماه اخیر رساند و بار دیگر طلای جهانی را به مسیر نزولی هدایت کرد.
بر این اساس دارایی امن سرمایه‌گذاران به پرریسک‌ترین دارایی‌ها تبدیل شد و با شروع روند معاملاتی بازارها در روز دوشنبه حدود ۲/ ۴ درصد از ارزش خود را از دست داد.
در پی وقوع این رویداد طلا پایین‌ترین سطح خود در ۸ ماه اخیر را تجربه کرد و در ساعت ۱۶ به وقت تهران رقمی معادل ۱۸۲۵ دلار را به ثبت رساند.این در حالی است که روز شنبه قیمت هر اونس طلا در حدود ۱۸۴۸ دلار معامله شده بود.
البته معامله‌گران معتقدند تاثیرپذیری طلا و سکه از دلار ۷۰ درصد و از اونس ۳۰ درصد است. آن‌ها می گویند چه بسا بیشتر وقت‌ها اثر دلار ۱۰۰ درصد می‌شود.
به گزارش اکوایران،قیمت دلار روز گذشته در حدود ۴۹ هزار و ۶۵۰ تومان به فروش رسید.سکه امامی هم در معاملات پشت خطی روز سه شنبه نزدیک مرز ۲۷ میلیون تومان نرخ گذاری شد.
فعالان بازار باور دارند در شرایط کنونی مهم‌ترین مرز حمایتی برای سکه امامی محدوده ۲۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که در صورتی که این مرز از دست برود احتمال عقب‌نشینی آن به سمت کانال ۲۶ میلیون تومان وجود دارد.
البته در صورتی که نرخ دلار صعودی شود احتمالا اثر کاهشی قیمت طلا روی سکه را تا حدودی  کاسته خواهد شد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/8905
اخبار مرتبط
نظرات شما