• یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024

  • یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024
رئیس اتاق کرمان پیشنهاد داد؛

گردشگری ماجراجویانه در کویر تقویت شود

رئیس اتاق کرمان در سومین کنفرانس گردشگری بیابان لوت (فرصت های محلی و بین المللی) در دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: ابعاد مختلف جاذبه های بیایان لوت مانند گردشگری ماجراجویانه و گردشگری تجربه گرا باید تقویت شود تا حضور گردشگران بیشتری را در این منطقه داشته باشیم...

سیدمهدی طبیب زاده، افزود: باید سایر جاذبه های گردشگری کویر لوت مانند نجوم، ژئوتوریسم، اتومبیل رانی در کویر، درمان های خاص، رسیدن به آرامش با حضور در کویر و سایر موارد نیز معرفی شوند. وی با بیان اینکه توسعه گردشگری در بیابان لوت می تواند به توسعه اقتصادی استان کمک کند، تصریح کرد: باید این کالای گردشگری ارزشمند را بیشتر معرفی کرد که در این زمینه هواپیمایی ماهان با راه اندازی کمپ کویری اقدامات خوبی انجام داده اما کافی نیست و باید فعالیت های بیشتری را در این منطقه انجام داد.
طبیب زاده، با اشاره به اینکه استان اصفهان برند شهری خود را "شهر داستان های نگفته" انتخاب کرده است، خاطرنشان کرد: در استان کرمان نیز مهمتر از کویر همسایگان کویر هستند که داستان ها و زندگی های نگفته ای دارند که می تواند محور گردشگری استان قرار گیرد. رئیس اتاق کرمان ادامه داد: هر چه در کویرهای دنیا وجود دارد همه آن ها یکجا در کویر لوت ایران وجود دارد و حیف است دنیا از این جاذبه ارزشمند اطلاع نداشته باشد.
به گزارش روابط عمومی اتاق کرمان،وی بیان کرد: از نظر اقتصادی، کویر به عنوان یک کالای گردشگری ارزشمند وجود دارد و مشتریان لازم برای این کالا نیز هستند، اما هنر ما باید این باشد که بین مشتریان و کالا بر اساس سلایق آنها ارتباط برقرار کنیم.   طبیب زاده، خاطرنشان کرد: معتقدیم گردشگری یکی از پیشران های اقتصادی استان است و امیدواریم این همایش آغازی برای ورود گردشگران به ویژه توریست خارجی به بیابان لوت باشد.
گفتنی است، سومین کنفرانس گردشگری بیابان لوت (فرصت های محلی و بین المللی) در 1 و 2 آذرماه جاری با توجه به پتانسیل ها و قابلیت های بی نظیر بیابان لوت در زمینه گردشگری، توسط گروه جغرافیای دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شده که ضمن معرفی قابلیت ها و توانمندی های بیابان لوت در زمینۀ گردشگری و انرژی های تجدیدپذیر، به دنبال هم افزایی دانشگاهها، مراکز پژوهشی، دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی فعال در حوزۀ گردشگری است تا زمینۀ هرچه بیشتر رونق اقتصادی و توانمندسازی جوامع محلی را در این منطقه فراهم نماید
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/9540
اخبار مرتبط
نظرات شما