• یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024

  • یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024
مدیرکل گمرکات استان کرمان اعلام کرد

رتبه هفتم گمرکات کرمان در مبادلات تجاری مهرماه

مدیر کل گمرکات استان کرمان گفت: گمرکات استان کرمان در پایان مهر در حجم مبادلات تجاری در کشور رتبه هفتم، در بحث واردات نیز رتبه چهارم و در صادرات رتبه ۱۸ را به خود اختصاص داده است...

محمد دولتی در مراسم تکریم و معارفه رئیس گمرک شهرستان بم اظهار کرد: در آبان ماه جاری ۱۸۵ هزار تن کالا به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار وارد گمرک کرمان شده که بیشترین حجم از طریق گمرک بم بوده است.
وی افزود: گمرکات استان کرمان در پایان مهر در حجم مبادلات تجاری در کشور رتبه هفتم، در بحث واردات نیز رتبه چهارم و در صادرات رتبه ۱۸ را به خود اختصاص داده است.
دولتی گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان کرمان باید تلاش کنیم صادرات استان را به حد قابل قبولی برسانیم.
وی به در آمد گمرکات استان کرمان اشاره کرد و افزود: در سال گذشته با ۱۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رتبه چهارم را در کشور داشتیم.
مدیر کل گمرکات استان کرمان بیان کرد: کشور ما دارای ۱۶ مرز است و همه گمرک را با مرزها می‌شناسند و کسب کردن رتبه جای تامل است.
وی گفت: در سال گذشته ۱۲۳ هزار دستگاه خودرو در استان کرمان تولید شده که تاکنون ۸۰ هزار دستگاه از گمرک خارج شده و ۱۰۰ هزار دستگاه هم در حال تشریفات گمرکی برای خروج است.
به گزارش ایسنا،وی گفت: توجه جدی ما به تسهیل و تسریع در تشریفات گمرکی است تا تولیدکنندگان با کمترین زمان، کالاهای خود را ترخیص کنند و تنها دغدغه آن‌ها تولید باشد.
دولتی در خصوص کمبود نیرو در گمرک بم گفت: در تمام کشور با کمبود نیرو مواجه هستیم که در سال جاری ۲۹۴ نفر جذب داشتیم که با این تعداد نیرو با توجه به حجم کار، مشکل حل نمی‌شود.
به گزارش ایسنا، در این مراسم از خدمات روح الله بهرامی تقدیر و ابراهیم منتخبی به عنوان رئیس گمرک شهرستان بم معرفی شد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/9563
اخبار مرتبط
نظرات شما