• یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024

  • یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024
جلوگیری از خروج ۲۰ میلیون دلاری ارز؛

اجرای ۲ طرح اقتصادی در منطقه ویژه رفسنجان

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان از راه‌اندازی دو طرح بزرگ در این منطقه خبر داد و گفت: این دو طرح، سالانه موجب جلوگیری از خروج ارز تا حداقل ۲۰ میلیون دلار خواهند شد...

روح‌الله بهرامشاهی در دیدار با مدیرعامل شهرک صنعتی رفسنجان اظهار کرد: یکی از این طرح‌ها، طرح مخابراتی شامل تولید انواع کابل‌های مخابراتی و فیبر نوری داخل و خارج از ساختمان با میزان سرمایه‌گذاری دو میلیون دلار است که به مدت دو سال اجرای آن طول می‌کشد و برای حدود ۵۰ نفر به‌طور مستقیم شغل ایجاد می‌کند.
وی افزود: دومین طرح، صنایع کودسازی و شیمیایی مبتنی بر مصرف اسید سولفوریک است که سالانه ۱۵۰ هزار تن کود شیمیایی و ۱۰۰ هزارتن اسید فسفریک تولید خواهد شد که میزان سرمایه‌گذاری در فازهای مختلف آن از پنج تا ۴۰ میلیون دلار خواهد بود.
به گفته بهرامشاهی، این پروژه، پروژه‌ای مستمر است که بهره‌برداری آن از سال سوم شروع شده و ادامه خواهد داشت که حداقل برای ۱۵۰ نفر به‌طور مستقیم اشتغالزایی می‌کند.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان تصریح کرد: این دو طرح، سالانه موجب جلوگیری از خروج ارز تا حداقل ۲۰ میلیون دلار خواهند شد و ارز حاصل از این دو صنعت برای توسعه طرح‌های صنعتی، واردات مواد اولیه و سایر صنایع قابل استفاده است.
به گزارش ایسنا، در این دیدار درخصوص سرمایه‌گذاری شهرک صنعتی در راستای ایجاد دو طرح مختلف در حوزه‌های شیمیایی و مخابراتی به منظور توسعه شهرستان در منطقه ویژه رفسنجان بحث و تبادل نظر شد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/9575
اخبار مرتبط
نظرات شما