• یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024

  • یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024
مرز مهم قیمت دلار و سکه شکست؛

هیجان طلا به بازار سکه رسید

در بازار امروز چهارشنبه ۸ آذر ماه قیمت دلار هرات مرز ۵۰ هزار تومان را از دست داد و با عقب‌نشینی قیمت دلار در هرات، بازار ارز تهران هم آرایش نزولی به خود گرفت. قیمت سکه امامی نیز وارد کانال ۲۹ میلیون تومان شد...

بازار ارز هرات امروز چهارشنبه ۸ آذرماه شاهد عقب‌نشینی نرخ دلار از کانال ۵۰ هزار تومان بود. آن‌طور که معامله‌گران می‌گویند اسکناس آمریکایی در شروع معاملات نقدی بازار یاد شده با ۴۹ هزار و ۹۳۰ تومان آغاز به کار کرد و در نیمه ظهر هم با همین قیمت به فروش رسید. لازم به ذکر است قیمت دلار در این بازار روزهای گذشته در ابتدای کانال ۵۰ هزار تومان معامله شده بود.
با عقب‌نشینی قیمت دلار در هرات، بازار ارز تهران هم آرایش نزولی به خود گرفت. طبق ادعای معامله‌گران روز گذشته نرخ دلار در بازار غیررسمی تهران با ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان تا ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان بسته شد؛ اما امروز با ۵۰ هزار و ۸۰ تومان بازگشایی شد. البته نرخ دلار در این محدوده حمایت شد و جناح افزایشی بازار مانع ازدست‌رفتن کانال ۵۰ هزار تومان شد. به‌این‌ترتیب نرخ دلار ظهر امروز بر روی ۵۰ هزار و ۲۵۰ تومان قرار گرفت. از سوی دیگر نرخ حواله درهم نیز امروز در مقایسه با روز قبل ثابت ماند و در حدود ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش رسید. با این قیمت درهم دلار حوالی ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان برآورد می‌شود.
فعالان اقتصادی می‌گویند یکی از دلایل برگشت دلار به کانال ۴۹ هزار تومان افزایش اونس و نزدیک‌شدن به قله تاریخی بود. این دسته از معامله‌گران معتقدند بازارساز بین اونس و دلار در نوسان‌های شارپی حرکت الاکلنگی ایجاد می‌کند. این‌طور که با افزایش اونس طلا، دلار را کاهش می‌دهد تا طلای آب‌شده متعادل شود.
بررسی‌ها نشان می‌دهد شیب صعودی قیمت اونس طلا در دو روز اخیر به دلیل کاهش ارزش دلار آمریکا و انتظارات فدرال رزرو برای پایان افزایش نرخ بهره به بالاترین حد خود در بیش از ۶ ماه گذشته رسید. این فلز گران‌بهای جهانی عصر دیروز تا سطح ۲۰۴۰ دلار بالا رفته بود که در مقایسه با اولین روز آذر تقریباً ۵۰ دلار افزایش را نشان می‌دهد. البته شب گذشته قیمت طلا دوباره اوج گرفت و به ۲۰۵۰ دلار رسید. در بازار امروز هم قیمت طلای جهانی با ۲۰۴۲ دلار به فروش رسید.
به گزارش اقتصادنیوز،در بازار داخلی هم قیمت طلا ۱۸ عیار با رشد ۳ هزارتومانی به ۲ میلیون و ۴۶۰ هزار و ۶۰۰ تومان رسید. از سوی دیگر، همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد به دنبال افزایش قیمت طلا، خریداران وارد بازار سکه شدند و قیمت سکه امامی باقدرت از کانال ۲۹ میلیون تومان عبور کرد و به ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید. این قیمت در مقایسه با روز قبل افزایش ۲۰۰ هزارتومانی را نشان می‌دهد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/9628
اخبار مرتبط
نظرات شما