• یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024

  • یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024
رئیس تحقیق و توسعه شرکت، مطرح کرد؛

«اقتصاد چرخشی» در توسعه آهن و فولاد گل‌گهر

رئیس تحقیق و توسعه شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر با اشاره به اهمیت و‌ نقش اقتصاد چرخشی به عنوان یکی از محورهای مهم برنامه‌های اقتصادی جهان، گفت: در شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر سند اقتصا‌د چرخشی تدوین شده که در ابتدا محصولات جانبی در کارخانجات و واحدهای مختلف، شناسایی و در ادامه نقشه راه برای بازیافت آن‌ها ارائه شده است...

دکتر رضا بهاالدینی بیان کرد: برای مثال در این شرکت به منظور بازیافت محصولات جانبی، ابتدا با مطالعه در حوزه بازیافت ریزدانه گندله و لجن آهن اسفنجی که از جمله محصولات جانبی کارخانجات احیا هستند، فاز مطالعاتی آغاز شد و تولید نمونه از محصولات جانبی در مقیاس آزمایشگاهی انجام گرفت. پس از اخذ نتایج مطلوب از بررسی نمونه‌ها در آزمایشگاه‌های مرجع، فاز بعدی در مقیاس پایلوت احداث شد.
وی افزود: با توجه به موفقیت‌آمیز بودن نتایج فاز پایلوت، خط صنعتی این طرح در حال احداث است که توانایی تبدیل این محصولات جانبی را به محصول با ارزش افزوده در مقیاس صنعتی دارد.
رئیس تحقیق و توسعه شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر مطرح کرد: با بهره‌برداری از این طرح علاوه بر اشتغال‌زایی و سودآوری قابل‌توجه، از صادرات این محصولات جانبی با قیمت پایین جلوگیری شده و همچنین مشکلات زیست‌محیطی آن‌ها نیز رفع می‌شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر،بهاالدینی اظهار داشت: امید است با توسعه سند اقتصاد چرخشی در شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر، اصول و چارچوب اقتصاد چرخشی در تمامی امور و فرایندهای این‌ شرکت جاری شود تا این مجموعه بتواند از دستاوردهای اقتصادی، محیط‌ زیستی و حفظ منابع، استفاده لازم را ببرد و به عنوان اولین مجموعه صنعتی پایدار در کشور شناخته شود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/9631
اخبار مرتبط
نظرات شما