• سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 16 April 2024

  • سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 16 April 2024
گزارش کوین‌تلگراف؛

آیا دوره دوج‌کوین به پایان رسیده است؟

این گزارش به بررسی دلایل کاهش قیمت دوج‌کوین در روزهای اخیر می‌پردازد. ارزش دوج‌کوین در روز سه‌شنبه (7 آذر) کاهش یافت و این اتفاق به دنبال الگوی مشابهی است که در سراسر بازار ارزهای دیجیتال مشاهده می‌شود...

به نوشته کوین‌تلگراف، قیمت این ارز دیجیتال در روز سه‌شنبه بیش از 3/5 درصد کاهش یافت و به 0/076 دلار رسید که حاکی از عملکرد ضعیف‌تر در مقایسه با کل بازار کریپتو است که طی امروز به طور متوسط 1/25 درصد کاهش ارزش را تجربه کرد. دوج‌کوین همچنین در طول هفت روز گذشته حدود 12/5 درصد از ارزش خود را از دست داده است.
عوامل متعددی در عقب‌نشینی قیمت این ارز دیجیتال نقش دارند. نخست باید گفت که یک اختلاف نزولی فزاینده بین قیمت آن و یک شاخص حرکت کلیدی وجود دارد. از 6 اکتبر تا 17 نوامبر (14 مهر تا 26 آبان)، قیمت دوج‌کوین افزایش یافت و اوج قیمتی بالاتری برای این رمزارز ایجاد شد، در حالی که شاخص ارزش نسبی روزانه آن (RSI) کاهش یافت و اوج‌های پایین‌تری را تشکیل داد. این اختلاف حاکی از ضعف در روند صعودی است و باعث می‌شود معامله‌گران به حفاظت از سود خود اقدام کنند.
علاوه بر این، کاهش قیمت دوج‌کوین با کاهش کلی ارزش ارزهای دیجیتال در مقایسه با بیت‌کوین، مطابقت دارد. «شاخص تسلط بیت‌کوین» که سهم بازار بیت‌کوین را در برابر همه رمزارزها اندازه‌گیری می‌کند، افزایش یافته است که نشان دهنده چرخش سرمایه از این رمزارزها به بیت‌کوین است. در مقابل، «شاخص تسلط دوج‌کوین» در مقابل سایر ارزهای دیجیتال با کاهش همراه شده است.
یکی دیگر از دلایل افت قیمت دوج‌کوین این است که در سطح مهمی با مقاومت مواجه شده است. قیمت دوج‌کوین پس از آزمایش یک خط مشخص نزدیک به 0/081 دلار با کاهش همراه شده و این رمزارز از می 2023 در افزایش به بالاتر از این سطح با مشکل مواجه شده است. میانگین متحرک 50 روزه دوج‌کوین نیز در حدود 0/072 دلار بوده است.
علاوه بر این، کاهش عرضه دوج‌کوین‌هایی که در اختیار ثروتمندترین سرمایه‌گذاران است، به‌ویژه سرمایه‌گذارانی با دارایی بین 100 میلیون تا 1 میلیارد دوج‌کوین، با کاهش قیمت این ارز دیجیتال همزمان شده است. این نشان می‌دهد که نهنگ‌ها یا سرمایه‌گذاران بزرگ ممکن است دوج‌کوین خود را با هدف فروش به صرافی‌ها منتقل کرده باشند.
آیا بازار گاوی دوج‌کوین به پایان رسیده است؟
به گزارش اکوایران،از منظر فنی، یک سناریوی صعودی شامل شکستن قیمت در بالای خط روند بالایی ساختار مثلث نزولی است که احتمالا تا پایان سال 2023 به 0/10 دلار خواهد رسید. در مقابل، اگر قیمت از خط روند پایین مثلث شکسته شود، قیمت دوج‌کوین در سه‌ماهه نخست 2024 احتمالا به 0/023 دلار نیز سقوط خواهد کرد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/9634
اخبار مرتبط
نظرات شما