• یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024

  • یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 25 February 2024
۱۸ آذرماه؛

آخرین فرصت دریافت مهر اصالت صنایع دستی

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به برگزاری داوری مهر اصالت گفت: هنرمندان صنایع‌دستی تا ۱۸ آذرماه جاری مهلت دارند آثار هنری خود را به معاونت صنایع‌دستی ارسال کنند...

کاظم حسین‌زاده با اعلام این خبر اظهار کرد: داوری مهر اصالت علاوه بر ارتقا و بهبود کیفی محصولات تولیدی، به ایجاد رقابت سالم بین صنعتگران و هنرمندان کمک می‌کند.
وی بیان کرد: تسهیل در شناسایی هنرمندان فعال، انتخاب و معرفی آثار برگزیده و ایجاد انگیزه، بروز استعدادها، نوآوری و خلاقیت در تولید صنایع‌دستی از دیگر اهداف این رویداد ملی است که هر دو سال یک بار برگزار می‌شود.
معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان به انتشار فراخوان داوری مهر اصالت ملی صنایع‌دستی در سال ۱۴۰۲ و شرایط شرکت هنرمندان در این دوره افزود: استفاده از مواد مصرفی مرغوب در تولید، حفظ حقوق مالکیت معنوی در طراحی و تولید، توجه به کیفیت مطلوب اثر در فرآیند تولید و محصول نهایی و رعایت طراحی مناسب و اصولی از ضوابط اولیه راهیابی آثار به هفتمین دوره داوری مهر اصالت ملی است.
به گزارش ایسما،وی بیان کرد: شرکت در این فراخوان برای تمامی تولیدکنندگان انفرادی و کارگاهی صنایع‌دستی دارای مجوز و یا فاقد مجوز که تولیدات قابل تکثیر داشته باشند، مجاز است و اخذ تائیدیه فعالیت برای افراد حقیقی و اخذ مجوز ثبت کارگاه برای اشخاص حقوقی از معاونت صنایع‌دستی استان الزامی است.
حسین‌زاده خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان و فعالان حوزه صنایع‌دستی برای کسب اطلاعات بیشتر به معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان کرمان مراجعه کرده و طبق شرایط و ضوابط بر اساس دستورالعمل وزارت میراث‌فرهنگی نسبت به تحویل آثار برای شرکت در داوری مهر اصالت ملی اقدام کنند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/9642
اخبار مرتبط
نظرات شما