• دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 26 February 2024

  • دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 26 February 2024
معاون اقتصادی استاندار کرمان تاکید کرد؛

ضرورت تکمیل زنجیره تولید فرش کرمان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان در کمیته فرش استان گفت: برای موفقیت در صنعت فرش باید به صورت زنجیره‌ای و همدلانه کار کرد...

امیر حسن‌زاده عنوان کرد: برای اینکه فرش استان کرمان به روزهای موفق خود برگردد، نیازمند ساختار یکپارچه‌ای هستیم.
وی بیان داشت: بافندگان فرش، هنرمند هستند و برای اینکه این هنرمندان را حفظ کنیم باید جایگاه و حقوق واقعی آنها پرداخت و مشوق‌هایی هم برای آنها در نظر گرفته شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: متاسفانه تعاونی قدرتمندی در حوزه فرش استان نداریم و فعالان فرش و بخش خصوصی هر کدام مسیر جداگانه‌ای می‌روند، در حالی که فرش استان به همدلی و هم‌افزایی نیاز دارد.
حسن‌زاده، شکل‌گیری کمیته‌ فرش در بخش خصوصی را لازم دانست و تصریح کرد: در این صنعت باید زنجیره‌وار کار کرد و از طراحی، بافندگی، تولید، حمل و نقل، فروش، تبلیغات، سایت و غیره را در کنار هم ببینیم.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، معاون اقتصادی استاندار کرمان، ورود دانش‌بنیان‌ها به حوزه صنعت فرش را نیز دارای اهمیت و تاثیرگذار دانست و افزود: ارتباط علمی و عملی میان دانشگاه‌ها و صنعت فرش باید شکل گیرد.
حسن‌زاده همچنین معرفی کارآفرینان برای استفاده از تسهیلات اشتغال تبصره 18 را مورد تاکید قرار داد و گفت: کمیته امداد، بنیاد شهید، بسیج سازندگی، بنیاد برکت، بنیاد علوی، آستان قدس، سرباز مهارت، امور عشایری، زندان‌ها و اداره کل روستایی، کارآفرینان را برای دریافت تسهیلات معرفی کنند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/9703
اخبار مرتبط
نظرات شما