• دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 26 February 2024

  • دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 26 February 2024
گزارش رویترز؛

هند تا ۲۰۳۰ سومین اقتصاد بزرگ دنیا می‌شود

طبق اعتبارسنجی اس‌پی‌گلوبال،هند با ۷ درصد رشد سالانه و تبدیل شدن به یک اقتصاد تولید محور، سومین اقتصاد بزرگ دنیا تا ۲۰۳۰ خواهد شد...

به گزارش رویترز، هند طی سه سال آینده همچنان سریع‌ترین رشد اقتصادی را در میان اقتصادهای بزرگ دنیا خواهد داشت و تا ۲۰۳۰ سومین اقتصاد بزرگ دنیا خواهد شد.
 اس‌پی انتظار دارد هند که در حال حاضر پنجمین اقتصاد بزرگ دنیاست، ۶.۴ درصد در سال مالی جاری رشد داشته باشد و روند رشد آن در ۲۰۲۷ به سالانه ۷ درصد برسد. اما پیش‌بینی می‌کند رشد اقتصاد چین تا ۲۰۲۶ تا ۴.۶ درصد آهسته شود. رشد اقتصاد چین در سال مالی جاری ۵.۴ درصد تخمین زده می‌شود.
تولید ناخالص داخلی هند در سه ماهه دوم سال مالی ۲۰۲۴ بیشتر از حد انتظار، یعنی ۷.۶ درصد رشد داشته است. بنابراین بسیاری از تحلیلگران پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد این کشور در کل سال مالی را افزایش داده‌اند. البته اس‌پی‌گلوبال اعلام کرد رشد اقتصاد هند بستگی به انتقال موفق آن به یک اقتصاد تولید‌محور به جای خدمات محور دارد. اس‌پی‌گلوبال در گزارش خود اعلام کرد همه‌چیز به این بستگی دارد که هند بتواند قطب بعدی تولید کارخانه‌ای در دنیا باشد. در حالی که دولت نارندرا مودی کمپین ساخت هند برای تشویق تولید داخل به راه انداخته و محرک‌های مالی مرتبط با تولید ارائه می‌کند، اما سهم تولید کارخانه‌ای در تولید ناخالص داخلی هند تنها ۱۸درصد است. در عوض بخش خدمات بیش از نصف تولید ناخالص داخلی هند را تشکیل می‌دهد. هند یکی از جوان‌ترین جمعیت‌های نیروی کار دنیا را در اختیار دارد و حدود ۵۳ درصد از شهروندان آن زیر ۳۰ سال هستند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/9722
اخبار مرتبط
نظرات شما