• پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ -
  • 09 December 2021

  • پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰ -
  • 09 December 2021
در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان کرمان؛

از شش کارآفرین برتر استان کرمان تجلیل شد

سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان کرمان برگزار و از شش کارآفرین برتر استان کرمان در بخش های صنعت، خدمات و کشاورزی تجلیل شد.

باید مسیر را برای کارآفرینان، هموار کرد
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: باید مسیر را برای افراد خلاق، ریسک‌پذیر و آنهایی که اصول کارآفرینی را به خوبی به کار می‌گیرند فراهم کرد.
حسین مهرابی در آیین تجلیل از برگزیدگان سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان کرمان، برگزاری این جشنواره‌ها را تلاشی در راستای توسعه تفکر کارآفرینی دانست و بیان کرد: باید مسیر را برای افراد خلاق، ریسک‌پذیر و آنهایی که اصول کارآفرینی را به خوبی به کار می‌گیرند فراهم شود.
وی ادامه داد: فلسفه وجود مراکز رشد و پارک‌های علم فناوری این بوده که ایده‌ها را به محصول و ثروت تبدیل کنیم، در حاضر 30 مرکز و موسسه در بحث کارآفرینی داریم که در بخش‌های آموزش، ترویج، تحقیقات و کاربردی فعالیت می‌کنند.
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمان، تجمیع و استانداردسازی مراکز و موسسات کارآفرینی را مورد اشاره قرار داد و گفت: کارآفرینی نیازمند مرجع و متولی خاص است تا آنها هم بتوانند کارهای موازی را جمع‌آوری کرده و با شناخت کافی و نیرو و منابع مالی به این حوزه سامان دهد.
مهرابی فراهم کردن زیرساخت‌های کارآفرینی را برای ماندگاری نخبه‌ها مهم دانست و تصریح کرد: در معاونت اقتصادی استانداری، آمادگی هماهنگی‌ها و تلاش برای تجمیع موسسات کارآفرینی داریم.
وی گفت: کارآفرینی موتور رشد و توسعه است، ایده‌های زیادی داریم که در پیچ و خم‌های اداری و حتی پارک علم و فناوری دست و پا می‌زنند که به محصول تولیدی برسند.
وی ابراز داشت: پذیرفته‌ترین تعریف کارآفرینی، قدرت تحمل ریسک است، آمادگی کامل داریم که کانون کارآفرینی استان را حمایت کنیم.
در همه کسب و کارهای نو کشور رد پای کرمانی ها دیده می شود
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: کرمان پر از استعداد است و بسیاری از کارآفرینی ها و کسب و کارهای نوئی که در کشور رشد فزاینده داشته، کرمانی ها به نوعی در آن دخیل هستند.
"سیدمهدی طبیب زاده در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان کرمان اظهار کرد: باید همه ما باید به تعریف مشترک از کارآفرینی برسیم ضمن اینکه شرایط کشور و استان نیاز به کار جدید دارد که این در مفهوم واقعی کارآفرینی نهفته است.
وی افزود: کارآفرینی ارزش آفرینی، ایجاد ساختار، ایحاد بازار و مواد اولیه جدید، خلاقیت و نوآوری است و اگر به این مفهوم خوب توجه کنیم بخشی از مشکلات حل می شود.
طبیب زاده تصریح کرد: در اتاق بازرگانی کانون کارآفرینی را تشکیل داده ایم که تجمیع فعالیت ها بهترین کار است و اینکه ابتدا به مفهوم مشترک برسیم و مشکلات و راه حل را بدانیم.
رییس اتاق بازرگانی کرمان گفت: کرمان پر از استعداد است و بسیاری از کارآفرینی ها و کسب و کارهای نوئی که در کشور رشد فزاینده داشته، کرمانی ها به نوعی در آن دخیل هستند.
وی افزود: چرا بیش از ۸۰ درصد دانشجویان نخبه، برگزیدگان جشنواره ها و نفرات برتر کنکور  در استان جذب نمی شوند؟
طبیب زاده تصریح کرد: باید در یک اقدام هماهنگ و مشترک دولت، بخش خصوصی، اصحاب رسانه و فعالان اقتصادی و کارآفرینان یک نظام جدید در کارآفرنی استان ایجاد کنیم.
فرآیند انتخاب در سیزدهیمن دوره
رضا اسماعیلی مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان با اشاره به شرکت 112 نفر در رقابت سیزدهمین جشنواره کارآفرینی برتر استان کرمان عنوان کرد: با ارزیابی صورت گرفته، 6 نفر به عنوان کارآفرین برتر استانی انتخاب شدند که سه نفر در بخش صنعت، دو نفر در بخش خدمات و یک نفر در بخش کشاورزی مورد تجلیل قرار می‌گیرند.
وی ادامه داد: طی دوره‌های گذشته جشنواره کارآفرینان برتر استان، 140 نفر کارآفرین برتر انتخاب شدند و 9 کارآفرین برتر در سطح ملی داشته‌ایم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان لزوم حمایت از کارآفرینان را بیان کرد و افزود: در قانون هیچ حمایت رسمی از کارآفرین برتر نداریم و همه به عشق تولید و علاقه به میهن و خدمت پا به عرصه گذاشته‌اند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/2711
گالری عکس
اخبار مرتبط
نظرات شما