• چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ -
  • 25 May 2022

  • چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ -
  • 25 May 2022
رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد

پرداخت ۳۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات صادراتی به ۲۰۰بنگاه

فرآیند ارائه درخواست دریافت تسهیلات «سرمایه در گردش صادراتی» با نرخ‌های ترجیحی و از منابع صندوق توسعه ملی، کاملا الکترونیکی و برخط بوده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه بهین‌یاب نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام کنند.

معاون وزیر و‌ رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران در سی و ششمین جلسه کمیته اقدام ارزی گفت: براساس آخرین اطلاعات و آمار موجود از مجموع ۴هزار میلیارد تومان منابع مندرج در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۹ که شامل ۲ هزار میلیارد تومان منابع صندوق توسعه ملی و ۲ هزار میلیارد تومان منابع نظام بانکی است، ۳۳۰۰ میلیارد تومان در قالب تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی و با نرخ‌های ترجیحی به ۲۰۰ بنگاه صادراتی پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران حمید زادبوم افزود: پرونده ۱۳۷مجموعه صادراتی که اهلیت صادراتی آنها توسط سازمان توسعه تجارت ایران احراز شده و تعهدات ارزی خود را براساس دستورالعمل‌های موجود ایفا کرده‌اند، در بانک‌های عامل در دست بررسی است که در صورت احراز اهلیت اعتباری ایشان، بانک‌های عامل درخصوص پرداخت تسهیلات اقدام خواهند کرد.  وی گفت: تعداد ۵۵ متقاضی به علت عدم ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات یا نداشتن عملکرد صادراتی حائز شرایط دریافت تسهیلات نبوده و ۵۰ بنگاه صادراتی نیز به‌دلیل عدم احراز اهلیت اعتباری توسط بانک‌های عامل موفق به دریافت تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی نشده‌اند. همچنین ۷۵ متقاضی در حال تکمیل اطلاعات خود در سامانه بهین‌یاب هستند. معاون وزیر و رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: فرآیند ارائه درخواست دریافت تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی با نرخ‌های ترجیحی و از منابع صندوق توسعه ملی کاملا الکترونیکی و برخط بوده و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه بهین‌یاب نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام کنند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/3578
اخبار مرتبط
نظرات شما