• چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 17 August 2022

  • چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 17 August 2022
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن پاسخ داد

مسکن ملی، متری چند آب می‌خورد؟

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن درباره قیمت تمام شده واحدهای مسکونی طرح جهش تولید مسکن گفت:اعلام قیمت ثابت برای اتمام واحدهای مسکونی جهش تولید مسکن امکانپذیر نیست. تلاش کردیم تا حداقل قیمت برای متقاضیان در نظرگرفته شود.

پروانه اصلانی افزود:در حال حاضر، قراردادهایی که در طرح ملی مسکن امضای شده با 2 میلیون و 800 هزار تومان بوده است. در جاهایی از کشور نیز قیمت یک متر مربع ساخت با 3 میلیون و 300 هزار تومان بوده است که در آنها مشمول تبدیل ضرایب سازمان برنامه و بودجه خواهد شد و به 4 میلیون تومان هم خواهد رسید. در عین حال تا زمان تحویل قیمت نهایی خواهد شد.
اصلانی با بیان این که تجربه مسکن مهر در قانون جهش تولید مسکن استفاده می شود، افزود:زمین های نهضت ملی مسکن در جاهایی تامین شده و خواهد شد که حداقل خدمات زیربنایی در آن وجود داشته باشد و به این منظور هم مناطقی که در بافت فرسوده هستند به دلیل آنکه از تمامی امکاناتی زیربنایی و روبنایی برخوردار هستند هدف طرح قانون جهش تولید مسکن هستند.
اصلانی ادامه داد:همچنین چنانجه اراضی واحدهای مسکونی نهضت ملی در کنار مسکن مهر تعبیه شود به دلیل آنکه هم اکنون خدمات زیربنایی و روبنایی دارند طرح کمتر دچار آسیب می شود. ضمن آنکه اولین شرط برای تامین زمین، در نظر گرفتن خدمات زیربنایی و روبنایی آن است. به همین منظور حمایت هایی در قانون جهش تولید مسکن و هم در برنامه ریزی اجرایی به شکل مشخص در نظر گفته شده است.
اصلانی یادآور شد:متقاضیان باید در سایت saman.mrud.ir وارد شوند. بخشی تحت عنوان نهضت ملی مسکن دارد که متقاضیان آن را کلیک کرده و اطلاعات را وارد می کنند.
به گفته وی، ثبت نام تا وقتی که یک میلیون متقاضی احراز شرایط شوند ادامه دارد و مرحله به مرحله، انجام خواهد شد. در این مرحله یک ماه فرصت گذاشته شده است و بعد از یک ماه نیز زمین هایی اضافه می شود و بعد از موافقت، آقایان مجرد نیز می توانند در سامانه ثبت نام کنند.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با تشریح جزئیات جدید تسهیلات قانون جهش تولید مسکن، گفت:متقاضیان نهضت ملی مسکن باید چهار شرط اصلی، تاهل یا سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه 5 سال سکونت در شهر موردتقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن را داشته باشند. همچنین بانوان مجرد بالای 35 سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با 20 سال سن، می توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند.
به گزارش خبرآنلاین، اصلانی گفت:در قانون جهش تولید مسکن برای برنامه های حمایتی، زمین باید به شکل اجاره 99 ساله واگذار شود بدین معنا زمین نهضت ملی مسکن برای دهک های یک تا سوم، رایگان است. تنها متقاضیان سالیانه رقم ناچیزی را به دولت می دهند. هم اکنون در حدود ماهی 40 هزار تومان در بهترین منطقه باشد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/3974
اخبار مرتبط
نظرات شما