• دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ -
  • 05 June 2023

  • دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ -
  • 05 June 2023
با اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار جدید؛

انتقال آب خلیج فارس به کرمان سرعت می‌گیرد

پس از نشست مشترک استاندار و اعضای مجمع نمایندگان استان کرمان با وزیر نیرو از اختصاص ۱۰۰میلیاردتومان اعتبار به پروژه خط انتقال آب خلیج فارس به شهرهای شمالی استان خبرداده شد.

استاندار کرمان در این جلسه که با حضور محمد مهدی زاهدی، محمدرضا پور ابراهیمی، شهباز حسن پور و صمدالله محمدی نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با تشریح آخرین وضعیت استان در حوزه مدیریت منابع آب، از علی اکبر محرابیان تقاضا کرد که وزارت نیرو اجرای پروژه تامین بخشی از نیاز آب شرب شهرهای شمال استان از محل خط انتقال آب خلیج‌فارس و ادامه عملیات احداث سیل‌بند جیرفت با توجه به تاکید رییس جمهور محترم را آغاز کند.
وزیر نیرو نیز دستورات لازم را صادر و مقرر شد عملیات اجرای این دو پروژه مهم آغاز شود.
در همین رابطه وزیر نیرو با اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای خط انتقال آب خلیج فارس که پیش از این هم ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر از محل ردیف تنش های آبی به آن اختصاص یافته بود و همچنین ساز و کار تامین و اختصاص بقیه اعتبار مورد نیاز برای اجرای کامل این پروژه موافقت کرد.
استاندار کرمان در این باره گفت: با توجه به موافقت وزیر محترم، عملیات اجرایی طرح نیز به زودی آغاز می‌شود.
در این جلسه همچنین مواردی چون توسعه نیروگاه‌های خورشیدی در استان و پیگیری تامین بخشی از آب مورد نیاز طرح‌های کشاورزی و دامپروری صنعتی هم از سوی استاندار، نمایندگان مجلس و وزیر نیرو بررسی شد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4104
اخبار مرتبط
نظرات شما