• پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ -
  • 30 June 2022

  • پنج شنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ -
  • 30 June 2022
معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث فرهنگی کرمان:

۱۵۰ طرح صنایع‌دستی متقاضی دریافت تسهیلات

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمان گفت: ۱۵۰ طرح صنایع دستی از این استان برای دریافت تسهیلات تبصره ۱۸ در این سامانه ثبت‌نام شده است.

کاظم حسین زاده با بیان اینکه آخرین فرصت ثبت نام تسهیلات تا ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری بود افزود: تقاضاهای ثبت شده در کمیته شورای برنامه ریزی تسهیلات تبصره ۱۸ بررسی و پس از موافقت به بانک عامل معرفی می شوند.
وی ادامه داد: این تسهیلات به تولیدکنندگان و دارندگان فروشگاه‌ها و بازارچه‌های صنایع‌دستی که تحت پوشش اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان هستند اعطا می شود.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان تصریح کرد: برای کارگاه‌های یک تا چهار نفره تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان، کارگاه‌های پنج تا ۹ نفره تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان، کارگاه‌های ۱۰ تا ۵۰ نفره تا سقف یک میلیارد و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اعطا می‌شود.
وی ادامه داد: سال گذشته ۲۱ طرح صنایع دستی برای دریافت ۹۷ میلیارد ریال تسهیلات به صندوق کارآفرینی امید معرفی شدند و تسهیلات تا سقف ۱۵ میلیارد در استان کرمان تصمیم گیری و پرداخت می شود.
حسین زاده با اشاره به ثبت ۲ طرح ملی صنایع دستی برای دریافت تسهیلات از استان کرمان اظهار داشت: این ۲ طرح با مجموع اعتبار حدود ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار در حوزه زیرساخت های گلیم شیرکی پیچ سیرجان تصویب شده است که مراحل نهایی خود را طی می کند.
وی گفت: با اجرای این ۲ طرح ملی کارگاه های خدمات قبل و پس از تولید گلیم شیرکی پیچ در سیرجان راه اندازی می شود که موجب خودکفایی هنرمندان و فعالان صنایع دستی این شهرستان خواهد شد.
استان کرمان دارای صنایع دستی بسیار پر آوازه و مشهوری است و سیرجان به عنوان شهر جهانی گلیم و گلیم شیرکی پیچ این منطقه در فهرست آثار ثبت جهانی قرار دارد.
پنج شهر کرمان، راین، راور، شهربابک، قلعه گنج نیز از سال گذشته در فهرست شهرهای ملی صنایع دستی کشور قرار گرفته اند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4215
اخبار مرتبط
نظرات شما