• دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 08 August 2022

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 08 August 2022
در قالب یک طرح پژوهشی بررسی می‌شود؛

علت‌یابی عارضه خشکیدگی خوشه خرما

جلسه تدوین قرارداد پژوهشی دانشگاه شهید باهنر کرمان با سازمان جهاد کشاورزی استان با موضوع علت‌یابی عارضه خشکیدگی خوشه خرما برگزار شد.

سرپرست دانشگاه شهید باهنر کرمان در این نشست با تاکید بر ظرفیت‌های دانشکده کشاورزی و پژوهشکده‌های دانشگاه شهید باهنر برای رفع مشکلات مربوط به حوزه کشاورزی استان گفت: دانشگاه شهید باهنر کرمان در جهت رفع معضلات بخش کشاورزی در طرح‌های ملی و استانی هم گام خواهد بود. .
دکتر حسین اکبری فرد افزود:لازم است با تشکیل یک تیم متشکل از مراکز تحقیقات و دانشگاه بتوانیم مسائل استان را در دانشگاه بررسی کنیم و سپس در راستای تعامل دانشگاه با کشاورزی و صنعت و جامعه گام‌های مهمی برداریم.
سرپرست دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به ایجاد یک مدل مفهومی به منظور سامان‍‌‌دهی ارتباط بین صنعت و دانشگاه در حوزه کشاورزی گفت: در این روش عارضه های متفاوتی نمایان می شود که به یک اتاق فکر مشترکی نیاز است تا برای درمان آن عارضه چاره جویی کنند.
وی تاکید کرد: با توجه به تلاش در تحقق شعار سال ذیل شورای راهبری فناوری استان کمیته اموزشی و فرهنگی و تعامل دانشکاه و صنعت به این دانشکاه واگذار شده و در همه رشته‌ها برنامه‌های جامعی در دست اقدام داریم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان، دکتر قاسم محمدی نژاد رئیس شورای مشاوران دانشکاه با تاکید بر اینکه تعهد این طرح درمان عارضه خشکیدگی است به اقدامات پژوهشکده از سال ١٣٩٥ اشاره کرد و ضمن تاکید بر پیگیری‌های فراوان پژوهشکده احرای طرح به دانشکده کشاورزی سپرده شده است و لازم هست از همه ظرفیت‌های دانشکده استفاده شود.
در ادامه پیش نویس این قرارداد مورد بررسی قرار گرفت.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4253
اخبار مرتبط
نظرات شما