• دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 08 August 2022

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 08 August 2022
معاون شهرسازی و معماری شهردار کرمان خبر داد:

اجرای طرح جامع در بلوار «22 بهمن»

معاون شهرسازی و معماری شهردار کرمان، از اجرای طرح جامع سه‌بعدی بلوار «22 بهمن» با رویکرد ایجاد فضایی برای حضور بیشتر کودکان خبر داد.

محسن پوراسماعیلی گفت: برای استفادۀ بهینه از ظرفیت موجود دوطرف بلوار «22 بهمن» و به‌منظور توسعۀ فضاهای شهری استاندارد و مناسب حضور بیشتر کودکان (با توجه به اینکه شهر کرمان به‌عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک نیز معرفی شده) و از آنجاکه سرزندگی و جذابیت سابق محور «22 بهمن» طی سالیان گذشته با احداث محور گردشگری «هفت‌باغ» از دست رفته، اجرای این طرح در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: همچنین به‌دلیل کمبود تسهیلاتی در این معبر مانند مسیر دوچرخه و پیاده‌راه با در نظر گرفتن استانداردهای به‌روز ترافیکی و ایمن برای حضور تمام اقشار، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری کرمان، نسبت به تهیۀ شرح خدمات و عقد قرارداد با مشاور ذی‌صلاح با عنوان «طرح جامع سه‌بعدی طراحی شهری بلوار 22 بهمن» اقدام کرده است.
معاون شهرسازی و معماری شهردار کرمان، با بیان اینکه این طرح در قالب سکانس‌های مختلف و فازبندی و سایر جزییات اجرایی، و با محوریت حضور کودکان طراحی شده است، گفت: با اجرای پروژۀ مذکور به طول تقریبی 5 کیلومتر در هر سمت از محور، در مجموع 10 کیلومتر به مسیر دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی سطح منطقه افزوده می‌شود و با لحاظ فضاهای مناسب حضور کودکان، سایر اعضای خانواده‌ها در کنار فرزندان‌شان می‌تواند از فضای مذکور بهره ببرند.
معاون شهرسازی و معماری شهردار کرمان افزود: تمام موارد و بخش‌های موردنیاز این پروژه ازسوی مشاور ارایه شده و تأیید کارگروه ترافیک شهرداری را نیز اخذ کرده، و تنها به اخذ تأییدیه از شورای ترافیک نیاز دارد.
پوراسماعیلی ادامه داد: همچنین جهت بررسی موارد اجرایی پروژه، طرح به معاونت حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهرداری نیز ارسال شده است.
 
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4435
اخبار مرتبط
نظرات شما