• دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 08 August 2022

  • دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 08 August 2022
سرپرست فرمانداری رفسنجان خبر داد

صدور گواهی قرنطینه گیاهی ۲ هزار تن پسته

سرپرست فرمانداری رفسنجان گفت: از ابتدای امسال تاکنون برای دو هزار تن پسته در این شهرستان گواهی قرنطینه گیاهی صادر شد تا به کشورهای خارجی ارسال شود.

حسین رضایی در جلسه پدافند غیرعامل بیان کرد: ۱۳۹ فروشگاه عرضه سموم کشاورزی در این شهرستان وجود دارد که از این تعداد ۱۱۱ مورد دارای پروانه بهره برداری است.
رضایی تصریح کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۲۰۱ مورد بازرسی از این مراکز انجام شده که ۷ مورد به تعطیلی انجامید.
وی ادامه داد: در زمینه قرنطینه گیاهی ( صدور مجوز گواهی بهداشتی برای محصولات کشاورزی جهت صادرات به کشورهای خارجی) از ابتدای سال جاری تاکنون برای ۲ هزار تن پسته گواهی قرنطینه گیاهی صادر شده تا به خارج از کشور ارسال شود.
رضایی گفت: همچنین برای اقلام دیگر گیاهی مانند ۳۹۴ تن مغز پسته، ۷۵ تن هفتاد و پنج میوه خشک آلو، ۱۳ تن مغز بادام، ۱۹ تن نخود، ۱۳ تن خرما، ۱۰ تن زرشک، ۳ تن فندق، یک تن مغز فندق و ۵ تن تخمه کدو گواهی قرنطینه صادر شده تا به خارج از کشور ارسال شود.
محسن نژاد قادری مدیر گروه معاونت مدیر گروه مبارزه با بیماری‌ها معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان هم در این جلسه گفت: در مورد بیماری تب کریمه کنگو سال گذشته ۲ مورد مشکوک داشتیم و امسال نیز ۳ مورد مشکوک و یک مورد مثبت داشته‌ایم و باید نسبت به این بیماری نیز توجه داشت چون این اپیدمی داخل بیمارستان و خارج بیمارستان می‌تواند تهدید کننده باشد.
حسین چرخ‌انداز مدیرعامل آبفا رفسنجان هم گفت: تمامی چاه‌های آب آشامیدنی رفسنجان تحت پوشش گندزدایی به وسیله کولر است و مشکل خاصی نداریم و از طریق سیستم تله‌متری که راه‌اندازی کردیم تمام چاه‌ها و مخازن آب شهرستان را کنترل می کنیم.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4466
اخبار مرتبط
نظرات شما