• جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ -
  • 07 October 2022

  • جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ -
  • 07 October 2022
به دلیل عدم رعایت قوانین، انجام شد

پلمب ۳ بنگاه مشاور املاک در کرمان

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با اشاره به بازدیدهای انجام شده از برخی بنگاه های مشاورین املاک در دو منطقه شهر کرمان، گفت: در این بازدیدها به برخی واحدها تذکر داده شد و ۳ بنگاه به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات، پلمب شدند.

سیدمهدی قویدل در حاشیه بازدید از بنگاه های مشاور املاک شهر کرمان در جمع خبرنگاران افزود: در راستای افزایش امنیت معاملات، ارتقای بهداشت حقوقی قراردادها و پیشگیری از تشکیل پرونده های مربوط به دعاوی حوزه املاک، تیم نظارت بر بنگاه‌های املاک با محوریت اداره حقوقی و قضایی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری  استان کرمان و ادارات متولی تشکیل شده و امورات مربوطه را پیگیری می کند.
وی با اشاره به  عدم رعایت قوانین و مقررات توسط مشاورین املاک و وقوع جرائم مرتبط با حوزه املاک و تشکیل پرونده های مربوط به دعاوی در این حوزه، تصریح کرد: بر این اساس کار نظارت، ساماندهی و برخورد با بنگاه های بدون مجوز و متخلف در دستور کار قرار گرفته است.
این مقام قضایی افزود: با توجه به بررسی صورت گرفته توسط کارشناسان معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان کرمان، تعداد زیادی از پرونده های تشکیل شده در محاکم قضایی استان مربوط به دعاوی مربوط به حوزه املاک می باشد.
قویدل اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع نظارت بر بنگاه های املاک شهر کرمان، این بازرسی ها با همراهی دادستانی کرمان و دستگاه های متولی به صورت‌ مستمر ادامه خواهد داشت
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان در پایان یاد آور شد: با پیگیری های انجام شده در آینده نزدیک سامانه رصد اراضی دولتی و ملی در سطح استان با همکاری سایر دستگاه های اجرایی و امنیتی راه اندازی خواهد شد که در پیشگیری از تصرفات و تخریب این اراضی موثر خواهد بود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4492
اخبار مرتبط
نظرات شما