• یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ -
  • 27 November 2022

  • یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ -
  • 27 November 2022
در ۶ ماهه نخست امسال، هزینه شد

هزارمیلیارد تومان برای توسعه راه‌های جنوب کرمان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان گفت: طی ۶ ماهه نخست سال جاری یک هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه برای اجرای طرح‌های راهداری، راهسازی و حمل و نقل جاده‌ای منعقد شده و تخصیص یافته است.

مجتبی محمودی افزود: تمام پروژه های راه های روستایی که روند ساخت و احداث آنها بیش از ۱۸ سال متوقف شده بود را با جدیت آغاز کردیم و در حال حاضر بیش از ۷۰ کیلومتر راه روستایی با اعتبار بیش از ۳۱۵ میلیارد تومان ساخته شده که زیر بار ترافیکی قرار گرفته و ماحصل آن برخورداری هشت هزار و ۴۲۰ خانوار از راه روستایی مناسب در حوزه هفت شهرستان جنوب استان کرمان است.
وی از تخصیص بیش از ۴۳۲ میلیارد تومان اعتبار در حوزه راهداری در جنوب کرمان خبر داد و اظهار داشت: مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه راه های جنوب کرمان انجام اقدامات پیشگیرانه در مقابل سیلاب و میزان تاب آوری زیرساخت ها در سیلاب، احداث و ترمیم پل های سطح حوزه، انجام روکش آسفالت و ایمن سازی محورها، بهسازی و رفع نقاط پر تصادف در محورها بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان از انعقاد تفاهم نامه همکاری برای احداث راه روستایی با هدف خدمت رسانی به مردم در دورترین و محروم ترین نقاط منطقه جنوب کرمان با همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر داد و اضافه کرد: با ساخت و احداث این محور مردم روستاهای چاه ابراهیم، طبق و دازان از راه روستایی مناسب بهره مند خواهند شد.
وی با بیان اینکه بزودی قراردادی با قرارگاه سازندگی خاتم انبیا برای ورود به حوزه راهسازی جنوب استان کرمان بسته می شود اضافه کرد: با ورود مجموعه های قوی به حوزه توسعه زیرساخت های راه در جنوب کرمان آینده روشنی برای منطقه متصور هستیم.
محمودی افزود: محورهای فاریاب - زهمکان - ارزوئیه، فاریاب - حاجی آباد - بندرعباس و قلعه گنج - رمشک - کتیج، فاریاب - قرقوطوییه - رابر و منوجان - آب باد بی بی - جغین پروژه های مهم در حال احداث و در دست احداثی است که با وجود روستایی بودن در توسعه منطقه مهم محسوب می شود.
وی احداث مجتمع های خدماتی رفاهی، نمازخانه های بین راهی و پاسگاه های پلیس راه را از دیگر پروژه های زیرساختی و تکمیل کننده حلقه توسعه ای منطقه جنوب کرمان اعلام کرد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/5027
اخبار مرتبط
نظرات شما