• پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ -
  • 30 November 2023

  • پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ -
  • 30 November 2023
تا پایان امسال؛

مهلت صدور رایگان سند تک برگ منازل روستایی

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: روستاییان تا پایان سال جاری فرصت دارند تا نسبت به درخواست سند تک برگ منازل خود اقدام کنند که این مهلت تا پایان سال جاری در نظر گرفته شده و امکان تمدید در سال آینده وجود ندارد...

علی محمودی در آئین معرفی رئیس جدید اداره ثبت اسناد و املاک رفسنجان اظهار کرد: در بحث املاک هرگونه تقاضایی که در پرونده باشد، آرشیو الکترونیکی شده و به صورت اسکن شده وارد بانک اطلاعاتی اسناد مالکیت شده است.
وی افزود: تمامی دفاتر اسناد رسمی ما الکترونیکی شدند و نیاز به دفاتر کاغذی نداریم و اقدامات طی چند سال گذشته در راستای اسکن اسناد و مدارک انجام شده است.
محمودی در رابطه با اسناد مالکیت اراضی کشاورزی اظهار کرد: اتاق اصناف کشاورزی باید کمک کنند تا به اهداف و برنامه های دولت برسیم و اسناد تک برگی برای اراضی کشاورزی صادر شود.
وی تصریح کرد: در استان کرمان برای ۱۰۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی که قبلا اسناد مالکیت آن ها صادر شده بود اسناد مالکیت کاداستر صادر شده است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: طبق اعلام سازمان جهاد کشاورزی استان بیش از ۹۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در استان وجود دارد که باید برای آن ها سند تک برگ صادر شود که تاکنون یک دهم از این اراضی دارای سند تک برگ شدند .
وی ادامه داد: باید همه دستگاه ها از جمله دهیاری ها و ... به مردم اطلاع رسانی کنند تا زودتر اقدام شود و مردم درخواست کنند از ما تا اراضی کشاورزی تعیین تکلیف شود.
محمودی بیان کرد: ۸۰ هزار هکتار باغ در رفسنجان وجود دارد و امیدواریم هرچه زودتر کشاورزان با مراجعه به اداره ثبت اسناد تقاضای صدور سند کاداستری( تک برگ) را ارائه دهند.
وی با بیان اینکه درخصوص صدور اسناد مالکیت روستایی نیز اهالی روستاها می توانند در این فرصت تا پایان سال، مراجعه و نسبت به دریافت سند تک برگی منازل خود اقدام کنند و وجهی پرداخت نکنند، گفت: روستاییان از هرگونه پرداخت معاف هستند و امکان دارد سال آینده تعویض اسناد دفترچه ای به تک برگی تمدید نشود.
به گزارش ایسنا، سرپرست فرمانداری رفسنجان نیز در این مراسم گفت: طرح کاداستر( صدور سند تک برگی) برای اراضی کشاورزی رفسنجان از کبوترخان آغاز شد.
 حسین رضایی با بیان اینکه بسیاری از اراضی کشاورزی رفسنجان هنوز سند ندارند و این مشکل بزرگی است، افزود: در رفسنجان ۸۰ هزار هکتار باغ داریم که صدور سند تک برگ این باغ ها باید در اولویت قرار گیرد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/5588
اخبار مرتبط
نظرات شما