• سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 21 May 2024

  • سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 21 May 2024
در سفر کاری استاندار کرمان به تهران انجام شد

بررسی شرایط راه اندازی بازار آب در کرمان

استاندار کرمان در جریان سفر کاری این هفته خود در تهران با نمایندگان یک شرکت فعال در حوزه صنعت آب که سابقه راه اندازی بازار آب در دو شهر ایران را دارد، درباره شرایط تشکیل بازار آب گفت‌وگو و تبادل نظر کرد...

محمدمهدی فداکار در این جلسه با اشاره به چالش‌های استان در زمینه تامین آب مورد نیاز صنایع، ایده تشکیل بازار آب را به عنوان یکی از راه‌های تامین آب بخش صنعت قابل بررسی دانست.
نمایندگان یک شرکت فعال در حوزه صنعت آب که پیش از این در زمینه تشکیل بازار آب در شهرهای خواف و قزوین فعالیت کرده‌اند، هم در این دیدار با تشریح وضعیت مصرف آب استان در بخش کشاورزی ایده تشکیل بازار آب را قابل اجرا ارزیابی کردند. محسن طراوت نایب رئیس هیات مدیره شرکت مجری بازار آب در خواف و قزوین تصریح کرد: با تشکیل بازار آب قرار نیست بخش کشاورزی تعطیل شود. بلکه کشاورزان با استفاده از روش‌های بهینه مصرف آب بخشی از حق‌السهم آب‌شان را به صورت سالانه به دیگر بخش‌ها می‌فروشند. در این روش بخشی از آب هم به عنوان حقابه محیط زیست تخصیص می‌یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان،استاندار کرمان هم با طرح سوالاتی درباره روند اجرایی و پیچیدگی‌های اجرای این طرح، اظهار امیدواری کرد با عملیاتی شدن تشکیل بازار آب در نقاطی از استان که زمینه این کار را دارند، مدیریت منابع آب بهبود یابد.
در این جلسه امیر حسن‌زاده، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان هم حاضر بود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6374
اخبار مرتبط
نظرات شما