• جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023

  • جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023
با حضور معاون رئیس جمهور انجام شد؛

رونمایی از اِلمان و گواهی ثبت پسته در رفسنجان

با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور، جمعی از شهرداران شهرهای پسته‌خیز کشور، شهردار رفسنجان، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مسئولین شهرستان رفسنجان از اِلمان پسته در بلوار طالقانی این شهر و هم‌چنین گواهی ثبت جهانی پسته رونمایی شد...

در حاشیه برنامه‌های هفتمین جشنواره ملی پسته در رفسنجان، با حضور دکتر سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور، استاندار کرمان، شهردار رفسنجان، اعضای شورای شهر، فرماندار رفسنجان و جمعی از مسئولین از اِلمان پسته در بلوار طالقانی شهر رفسنجان و گواهی ثبت جهانی پسته رونمایی شد.
معاون هنری شهرداری رفسنجان در حاشیه این رونمایی اظهار کرد: این اِلمان به وزن ۱۰ تن و ارتفاع تقریبی سه متر یکی‌ از کارهای برجسته انجام شده در سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی رفسنجان به‌شمار می‌رود که توسط آقای میلاد نبی‌زاده از هنرمندان مجسمه‌سازی کشور به‌ مدت یک هفته ساخته شده است.
سیدعباس حسینی در خصوص گواهی ثبت جهانی پسته نیز گفت: گواهی ثبت جهانی پسته رفسنجان در وایپو(سازمان جهانی مالکیت فکری) به ثبت رسیده، به عنوان یک نشان شهری رونمایی شد.
وی یادآور شد: با ثبت این گواهی، پسته رفسنجان ثبت جهانی شده و برند پسته رفسنجان حفظ شد و شهر دیگری نمی‌تواند این برند را به‌نام خود ثبت کند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/8771
اخبار مرتبط
نظرات شما