• جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023

  • جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ -
  • 08 December 2023
از منابع صندوق توسعه ملی اختصاص یافت؛

یک میلیارد دلار برای توسعه صادرات کشاورزی

استاندار کرمان گفت: مبلغ یک میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی در بانک‌های عامل در اختیار بخش خصوصی قرار داده می‌شود که در بحث تعهدات ارزی صادرکنندگان کشاورزی استفاده کنند...

هفتمین جشن ملی پسته رفسنجان با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور، استاندار کرمان، شهردار یزد، امام جمعه و فرماندار رفسنجان و عموم مردم در خانه حاج آقا علی رفسنجان برگزار شد.
محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در این جشن با اشاره به شهرت جهانی پسته و اینکه این محصول بعد از نفت، طلا و فرش، مهم‌ترین کالای ارزآور کشور است، افزود: هنوز هم پسته در زندگی مردم نقش تعیین کننده‌ای دارد و در چند سال اخیر که سرمازدگی اتفاق افتاد، گرفتاری مردم کاملا محسوس بود.
استاندار کرمان به نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور مدیران اقتصادی کشور و بخش خصوصی با محوریت پسته اشاره و اضافه کرد: برای رونق محصول پسته، کارت‌های مسدود شده تجار به دلیل تعهد ارزی به مدت شش ماه آزاد می‌شود و از طرف دیگر ۶ هزار میلیارد تومان جهت کمک به کشاورزان در اختیار بانک‌های عامل قرار می‌گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان،فداکار گفت: همچنین مبلغ یک میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی در بانک‌های عامل در اختیار بخش خصوصی قرار داده می‌شود که کشاورزان در بحث تعهدات ارزی خود استفاده کنند.
وی با اشاره به طرح نهصت ملی مسکن، افزود: همه شهرهای استان به غیر از کرمان و سیرجان زمین یک نفره و خود مالکی واگذار می‌شود، در رفسنجان هم آماده‌سازی باید انجام و در ادامه قطعه‌بندی و زمین‌ها واگذار شود، همچنین در این راستا می‌توان از ظرفیت‌های قانونی مسکن ملی هم استفاده کرد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/8790
اخبار مرتبط
نظرات شما