• سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 16 April 2024

  • سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 16 April 2024
فقط تا پایان امسال؛

مهلت وام گازکشی گلخانه‌های کرمان

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان با اشاره به لزوم استفاده از گاز برای گلخانه‌های داخل محدوده سبز(دارای شبکه گاز)گفت: طبق مصوبه شورای اقتصاد فرصت استفاده از تسهیلات گازکشی برای کشاورزان فقط تا پایان امسال است که توصیه می‌کنیم از فرصت باقی‌مانده استفاده کنند...

محمدرضا سلیمانی ماهانی با بیان اینکه گازرسانی به شهرهای جنوبی استان انجام شده است گفت: حدود سه هزار گلخانه در استان وجود دارد که برابر با ۲ هزار و ۸۰۰ گلخانه در منطقه جنوب کرمان، از این تعداد ۵۰۰ گلخانه در معرض شبکه گاز قرار دارند.
وی تاکید کرد: از این تعداد فقط ۲۷ گلخانه در جنوب استان کرمان اشتراک گاز گرفته اند و تنها به سه گلخانه گازرسانی شده است.
سلیمانی ماهانی با بیان اینکه گلخانه داران با وجود اطلاع رسانی مکرر نسبت به انجام قرارداد با شرکت گاز اقدام نکرده اند تصریح کرد: یکی از دلایلی که آنان برای استقبال نکردن از گاز عنوان می کنند، بحث های مالی گاز کشی داخل گلخانه ها بوده است.
وی تاکید کرد: به همین منظور در نشست رفع موانع تولید مقرر شد سازمان جهاد کشاورزی فهرست گلخانه دارانی را که برای گازکشی به دریافت تسهیلات نیاز دارند اعلام کند تا به معاونت اقتصادی استانداری معرفی شوند و سال گذشته تنها یک گلخانه فقط برای دریافت تسهیلات گازکشی به میزان هشت میلیارد ریال درخواست داد.
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان بیان کرد: بر اساس ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید شورای عالی اقتصاد، در مناطقی که گازرسانی شده است، توزیع و تحویل سوخت مایع به واحدهای تولیدی و صنعتی باید قطع شود.
به گزارش ایرنا،وی خاطرنشان کرد: سال گذشته گلخانه داران جنوب استان با چالش دریافت سوخت مواجه بودند که با تصمیم های موقت این چالش حل شد، اما امسال پیش بینی می کنیم درصورت همکاری نکردن گلخانه داران، با سرد شدن هوا طی هفته های آینده شاهد مشکلات بیشتری باشیم.
سلیمانی تصریح کرد: برابر مصوبه کارگروه های متولی در استان، اینک درخواست تحویل سوخت مایع به هیچ وجه برای گلخانه داران واقع در محدوده سبز(دارای شبکه گاز) تایید نمی شود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/9491
اخبار مرتبط
نظرات شما