• دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 26 February 2024

  • دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ -
  • 26 February 2024
انتقاد استاندار کرمان از شرکت نفت؛

تعلل در تامین سوخت پیمانکاران مسکن ملی

استاندار کرمان با انتقاد از عملکرد شرکت نفت جهت تامین سوخت مورد نیاز پیمانکاران برای زیرساخت‌های پروژه‌های مسکن ملی، گفت: در صورت عدم همکاری لازم این شرکت،برخورد لازم انجام خواهد شد...

جلسه شورای مسکن استان با حضور استاندار کرمان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندارکرمان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و سایر اعضا در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد.
محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در این جلسه گفت: طرح مسکن مهر بشری کرمان که در قالب تعاونی شکل گرفته است، مباحث حقوقی خاص خود را دارد که در این زمینه نیز دولت پیگیری لازم را انجام می‌دهد.
وی ابراز داشت: همچنین سایر پروژه‌های مسکن مهر که ناتمام مانده است در کارگروه مربوطه با حضور معاون عمرانی استانداری و اداره کل راه و شهرسازی استان مطرح و نتایج آن در جلسه شورای مسکن اعلام شود.
استاندار کرمان با بیان این مطلب که فرآیند آماده‌سازی زمین‌ها در طرح جوانی جمعیت و فرزندآوری باید سرعت بیشتری به خود بگیرد، عنوان کرد: در خصوص منابع مورد نیاز برای تامین اعتبار پروژه‌‌های نهضت ملی مسکن، سهم استان رضایت‌بخش بوده و در این زمینه در سطح کشور عملکرد خوبی داشته‌ایم.
وی با انتقاد از عملکرد شرکت نفت جهت تامین سوخت مورد نیاز پیمانکاران برای زیرساخت‌های پروژه‌های مسکن ملی، عنوان کرد: در صورت عدم همکاری لازم این شرکت، مراتب اعلام و برخورد لازم انجام خواهد شد.
وی با بیان این مطلب که هفته آینده شورای بانک‌های استان برگزار و عملکرد بانک‌ها در خصوص طرح نهضت ملی مسکن بررسی می‌شود، عنوان کرد: بانک‌های دیگر نیز مکلف هستند در کنار بانک مسکن اقدام به ارائه تسهیلات برای طرح نهضت ملی مسکن کنند.
سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی معاون عمرانی استاندار کرمان نیز در این جلسه گفت: تاکنون ۲۱۱ هزار واحد نفر در طرح نهضت ملی مسکن استان ثبت‌نام کرده‌اند و از این تعداد، ۵۳ هزار نفر ثبت‌نام نهایی شده‌اند.
وی بیان داشت: بیش از ۴ هزار واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن به مرحله سقف و اسکلت رسیده‌اند، همچنین الحاقات کامل با پیگیری استاندار در استان انجام شده و در این زمینه شرایط مناسبی داریم.
موسوی خاطرنشان کرد: ۷۲۲ هکتار هم برای بانک زمین در برنامه راه و شهرسازی قرار دارد و همچنین ۶۴۵ هکتار زمین خام وجود دارد که باید آماده‌‌سازی آن انجام شود.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ۶۴۵ هکتار از اراضی طرح نهضت ملی مسکن در حال آماده.سازی هستند، بیان داشت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده بیش از ۲ هزار واحد تا دهه فجر افتتاح می‌شود.
رضا حافظی عنوان کرد: اراضی واگذار شده قانونی جوانی جمعیت و فرزند‌آوری ۶۱۲ قطعه است و در ادامه نیز قطعاتی تا پایان سال واگذار می‌شود.
وی با بیان این مطلب که در طرح جوانی جمعیت و فرزند‌آوری ۱۷ هزار ثبت‌نامی داشته‌ایم که پرونده ۴ هزار نفر آماده شده است، ابراز داشت: استان کرمان رتبه اول در زمینه تامین زمین برای مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ سال را کسب کرده است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/9626
اخبار مرتبط
نظرات شما