• یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024

  • یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024
۴۰۰ میلیارد تومان برای احداث اکوکمپ ستاره لوت هزینه شده است؛

اکو کمپ کویری شهداد به بهره‌برداری رسید

ملک‌آباد روستایی در دل کویر لوت است که هواپیمایی ماهان برای پذیرایی بهتر از گردشگران داخلی و خارجی که برای دیدن زیبایی‌های کویر و شب‌های پرستاره به شهداد سفر می‌کنند، اکوکمپ ستاره لوت را در آن احداث کرده است...

محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس  در آئین بهره‌برداری از پروژه گردشگری اکوکمپ ستاره لوت در روستای ملک آباد شهداد گفت: استان کرمان مخصوصا در منطقه شهداد ظرفیت گردشگری خوبی دارد.
وی با تاکید برآنکه مسیر گردشگری با اتصال چند نقطه باید کامل شود، اظهار کرد: در حال تکمیل مسیر گردشگری ابارق _ گلباف_ اندوهجرد _ شهداد هستیم تا پازل گردشگری کرمان را تکمیل کنیم.
وی با اشاره به آمادگی دو گروه سرمایه‌گذار در حوزه گردشگری استان تاکید کرد: باید نقاط جدا از هم را به یکدیگر متصل کرد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: تعمیرات هواپیماهای پهن پیکر در کرمان بزودی شروع خواهد شد و برای حدود ۱۰۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.
وی با تبیین توسعه اقتصادی با توجه به بخش‌های مختلف تصریح کرد: منطقه کشیت گلباف یکی از حوزه‌های مهم کشاورزی است.
پور ابراهیمی با اشاره به توزیع طرح‌های اقتصادی در سطح استان کرمان عنوان کرد: کار فاز اول تولید سل‌های خورشیدی ماهان تا آخر بهمن‌ماه آغاز می‌شود.
محمدمهدی فداکار استاندار کرمان نیز در این مراسم با اشاره به اقدامات شرکت هواپیمایی ماهان در بخش گردشگری و تغییر الگوی کشت و نحوه کشاورزی گفت: ایجاد مجموعه گردشگری پنج ستاره در دل کویر کار بسیار ارزنده‌ای است و تراز گردشگری کرمان را ارتقا داده است.
رضا نمک‌شناس معاون مالی و اقتصادی شرکت هواپیمایی ماهان نیز گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان تاکنون برای احداث اکوکمپ شهداد هزینه شده و از سال ۱۳۹۳ مطالعات آن آغار شد.
وی ادامه داد: بعد از کرونا به دنبال توسعه اکوکمپ در شهداد بوده‌ایم و با ایجاد ۲۶ اکوکمپ، بعد از کرونا این تعداد به ۴۷ مورد رسیده است.
نمک‌شناس با اشاره به اقدامات شرکت هواپیمایی ماهان در استان‌های کرمان، خراسان رضوی، خوزستان و ... در ادامه از کارهای این شرکت در حوزه کشاورزی نوین سخن گفت و اظهار کرد: تاکنون حدود ۶۰۰۰ هکتار باغ ایجاد کردیم و به دنبال آن هستیم که در سطح حدود ۵۰ هزار هکتار کشاورزی نوین اجرا کنیم.
به گزارش ایسنا، وی افزود: با توجه به کمبود آب، سعی داریم که محصولات کم آبخواه کشت کنیم ضمن آنکه با تلاش، کمبودهای حاصل از تحریم‌ها را برطرف کنیم.
اکوکمپ شهداد در سطحی حدود ۱۰ هکتار در روستای ملک‌آباد احداث شده و برای حدود ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کند.
این کمپ ۴۷ واحد دارد که هر واحد حداقل دو نفره است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/10329
اخبار مرتبط
نظرات شما