• یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024

  • یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024
وقتی برای پروازهای داخلی هم محدودیت داریم؛

رویاپردازی برای پروازهای خارجی کرمان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان درباره راه‌اندازی پروازهای خارجی در استان با اشاره به پتانسیل‌های این خطه در حوزه صنعت، معدن و کشاورزی گفت: وجود پروازهای خارجی در ابتدا به حوزه سرمایه‌گذاری سپس به صنعت گردشگری کمک می‌کند...

امیر حسن زاده ادامه داد: توریست خارجی عموما با هدف بازدید از یک مقصد گردشگری به ایران سفر نمی‌کند و ما می توانیم طوری جاذبه‌های گردشگری استان را معرفی کنیم تا گردشگران خارجی که به سایر نقاط کشور سفر می‌کنند، کرمان را یکی از مقاصد اصلی سفر خود قرار دهند.
حسن زاده تاکید کرد: باید با نگاه چند وجهی توسعه همه جانبه استان را رقم بزنیم که یکی از ارکان رونق اقتصادی کرمان، صنعت گردشگری است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان دستیابی به اهداف را در گرو کار تیمی دانست و اظهار کرد: نگاه استانداری کرمان در یک سال اخیر در پیشبرد اهداف، انجام کارها به صورت تیمی بوده است.
حسن زاده بیان کرد: راه‌اندازی پروازهای خارجی نیاز به همکاری استانداری، میراث فرهنگی، فرودگاه، شرکت‌های صنعتی و معدنی و ... دارد و باید این مطالبه را ایجاد کنیم.
وی افزود: استاندار کرمان چندین جلسه با رئیس سازمان هواپیمایی کشور و خودم نیز با معاونان این سازمان داشته‌ایم و نهایتا موافقت شد که یک ایرلاین داخلی، پرواز کرمان – دبی را انجام دهد اما پرواز کرمان – دبی به درد استان نمی‌خورد زیرا اگر مسافر ما مقصدی غیر از دبی داشته باشد، باید دوباره در دبی بلیط جدید تهیه کند. بنابراین باید شرکت‌های بزرگ هواپیمایی در کرمان داشته باشیم و از کرمان می‌توان به مقصد حدود ۱۰۰ کشور بلیط تهیه کرد.
معاون استاندار کرمان تاکید کرد: از سازمان هواپیمایی کشور درخواست کرده‌ایم که یکی از ایرلاین‌های بزرگ را به سمت کرمان هدایت کند و مذاکراتی در این خصوص در حال انجام است و پیگیر این مهم هستیم و اگر به نتیجه نرسیدیم یکی از پروازهای داخلی را برای انجام پروازهای خارجی خواهیم آورد اما طبق تجربیات، این پروازها دوام زیادی در استان ندارند.
وی در ادامه درباره مشکلات تهیه بلیط هواپیما در مسیر کرمان - تهران و سایر استان‌ها اظهار کرد: به ایرلاین‌های مختلف این نیاز استان را اعلام کردیم و تقاضای مردم استان کرمان برای سفر با هواپیما زیاد است و حتی اگر سه پرواز دیگر هم اضافه کنیم، باز تقاضا بیشتر از عرضه است.
حسن زاده ادامه داد: مدتی فرودگاه سیرجان نیز تعطیل بود و مسافران این شهرستان بع کرمان مراجعه می‌کردند که با راه‌اندازی دوباره فرودگاه سیرجان مقداری میزان تقاضای خرید بلیط هواپیما در کرمان کاهش پیدا می‌کند.
وی در پایان گفت: کارهای مطالعاتی راهبران توسعه در استان در حال انجام است و در این طرح با همکاری شرکت‌ها، مردم مناطق را توانمند خواهیم کرد.
زیرساخت استان برای انجام پرواز خارجی تکمیل است
به گزارش ایسنا، علی جزینی زاده مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان ۱۸ بهمن ماه جاری در پاسخ به خبرنگار ایسنا با بیان اینکه پروازهای خارجی که از فرودگاه کرمان انجام می‌شود فقط به بغداد و نجف است، اظهار کرد: وظیفه ما ایجاد زیرساخت است که این مهم را انجام داده و به شرکت‌های هواپیمایی اعلام کردیم که آمادگی انجام پرواز به دبی و سایر کشورها در فرودگاه‌های کرمان، سیرجان، رفسنجان و بم را داریم.
مدیرکل فرودگاه‌های استان کرمان گفت: مسافر برای پروازهای خارجی در کرمان هست و استان‌های سیستان و بلوچستان و یزد از این پتانسیل استفاده خواهند کرد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/10537
اخبار مرتبط
نظرات شما