• پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 23 May 2024

  • پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ -
  • 23 May 2024
شکل جدید توریسم؛

آینده‌نگری سفرها در ۲۰۲۴

الگوهای تقاضا و رفتار مسافران در جهان پساکرونا با تغییرات چشمگیری همراه بوده که این روند در سال ۲۰۲۴ بیش از پیش خود را نشان می‌دهد...

گروه مسافرت دیجیتال اکسپدیا براساس اطلاعات آماری جست‌وجوی رزرو مسافران برای سال ۲۰۲۴، اعلام کرد که اعتماد مسافران نسبت به سفر و مقاصد همچنان بالاست، زیرا مردم به سفر برای رویدادها و برنامه‌ریزی سفرهای کوتاه مدت و بلندمدت ادامه می‌دهند و چین و فرانسه مقاصد برتر گردشگری ۲۰۲۴ خواهند بود.
با مروری بر داده‌های سه ماهه چهارم ۲۰۲۳، مسافران علاقه زیادی به چندین مقصد بین‌المللی، از جمله شهرهای مختلف در منطقه آسیا و اقیانوسیه (APAC) نشان می‌دهند. به علاوه، هواداران از سراسر جهان در حال برنامه‌ریزی سفرهایی به پاریس هستند تا ورزشکاران مورد علاقه خود را در المپیک ۲۰۲۴ پاریس تشویق کرده و شهر را کشف کنند. این مطالعه نشان می‌دهد که ۸۵ درصد از مسافرانی که اخیرا از اکسپدیا بازدید کرده‌اند، در مقایسه با ۶۷ درصد از مصرف‌کنندگان عمومی، قصد دارند در سال ۲۰۲۴ به همان میزان سفرهای تفریحی داشته باشند.
این بینش‌ها نه تنها ترجیحات سفر در حال تحول را منعکس می‌کنند، بلکه سرنخ‌های ارزشمندی را برای متخصصان مسافرت و ‌میهمان‌نوازی ارائه می‌دهند تا استراتژی‌های بازاریابی خود را به‌طور موثر اصلاح کنند. با شروع سال، مشاهده شد که مسافران به‌طور فزاینده‌ای برای سفرهای خود از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند. داده‌ها نشان‌دهنده افزایش قابل‌توجه جست‌وجو‌ی سفرهای برنامه‌ریزی‌شده طی ۱۸۰ روز آینده یا بیشتر است. این روند در سطح جهانی با بیش از ۱۵ درصد افزایش و نزدیک به ۲۰درصد افزایش برای جست‌وجوهای داخلی مشاهده شد که نشان‌دهنده تغییر به سمت برنامه‌ریزی سفر در اواسط سال است. این رفتار آینده‌نگر در اروپا، خاورمیانه و آفریقا (EMEA)، جایی که جست‌وجوها بیش از ۷۰ درصد گسترش یافت و در آمریکای شمالی (NORAM) که افزایش ۱۰ درصدی را شاهد بود، بیشتر مشهود بود.
افزایش سفرهای رویدادی
در آخرین گزارش روند سفر اکسپدیا، مرکز توجه مسافران، پاریس به عنوان مقصد برتر برای سفرهای تابستانی ۲۰۲۴ است. داده‌های سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ حاکی از افزایش علاقه به پایتخت فرانسه است، به‌طوری که جست‌وجو برای سفر در جولای و اوت بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است. این افزایش به ویژه برای دوره بین ۲۶ ژوئیه و ۱۱ اوت ۲۰۲۴ قابل توجه است. همچنین افزایش قابل توجهی در طول مدت اقامت توسط مسافران از آمریکای شمالی و آمریکای لاتین، نزدیک به ۲۵ درصد، نسبت به سال گذشته مشاهده شده است. چنین آماری حاکی از روند رو به رشد بازدیدکنندگان بین‌المللی برای تمدید تعطیلات پاریسی خود است و پنجره‌ای ارزشمند برای بخش‌های ‌میهمان‌نوازی و گردشگری محلی برای افزایش میزان سرمایه‌گذاری باز شده است.
علاوه بر این، گزارش آینده‌نگری ۲۰۲۴ گروه اکسپدیا روند رو به رشد در گردشگری موسیقی زنده را برجسته می‌کند. پیش‌بینی می‌شود پس از ثبت رکورد در سال ۲۰۲۳، سال ۲۰۲۴ نیز شاهد ادامه این روند باشد، به‌طوری که نزدیک به ۷۰ درصد از مسافران احتمال حضور در کنسرت‌های خارج از شهر خود را افزایش می‌دهند. این پویایی در حال تحول بر اهمیت مقاصد و کسب‌وکارها برای ادغام عناصر فرهنگی و سرگرمی در استراتژی‌های بازاریابی خود تاکید می‌کند و علایق متنوع مسافران جهانی را تامین می‌کند.
افزایش جست‌وجوها در شهرهای آسیا و اقیانوسیه
از آنجا که صنعت سفردر حال بازیابی خود از تاثیرات همه‌گیری است، داده‌های اخیر از سه ماه چهارم سال ۲۰۲۳ نشان‌دهنده تجدید چشمگیر علاقه به منطقه آسیا و اقیانوسیه (APAC) است. این جذابیت دوباره در افزایش شدید حجم جست‌وجو برای چندین شهر آسیا و اقیانوسیه مشهود است که نشان‌دهنده اشتیاق جهانی برای کشف این منطقه متنوع است. شایان ذکر است، گوانگژو در چین شاهد رشد شگفت‌انگیز ۸۵ درصدی سالانه (YOY) در حجم جست‌وجوی جهانی بوده است و هنگ‌کنگ و شانگهای نیز شاهد افزایش قابل توجهی بوده‌اند که هر کدام ۳۵ درصد افزایش یافته‌اند. این علاقه رو به رشد در هر چهار منطقه فوق‌العاده گسترده است و جذابیت جهانی شهرهای آسیا و اقیانوسیه را در بین مسافران جهانی به نمایش می‌گذارد.
گردشگران اروپایی، خاورمیانه و آفریقایی (EMEA) به ترتیب در افزایش ۷۰ و ۵۰ درصدی سالانه در جست‌وجوی اوزاکا و کیوتو نقش داشته‌اند که نشان‌دهنده علاقه شدید به غنای فرهنگی و تاریخی ژاپن است. به‌طور مشابه، مسافران آمریکای لاتین (LATAM)، توکیو را با افزایش ۸۵ درصدی سالانه در حجم جست‌وجو ترجیح داده‌اند که جذابیت جهانی این شهر را برجسته می‌کند. مسافران از منطقه آسیا و اقیانوسیه تمایل زیادی برای کاوش در شهرهای نزدیک چین نشان داده‌اند، به‌طوری که شنژن و ماکائو رشد دو رقمی حجم جست‌وجو را در سال جاری تجربه می‌کنند. گردشگران آمریکای شمالی (NORAM) نیز بخشی از این روند هستند، افزایش قابل توجه جست‌وجوی مسافران برای گوانگژو (۶۵درصد)، کیوتو (۵۵درصد) و اوزاکا (۵۰درصد)، نشان‌دهنده علاقه گسترده به فرهنگ، تاریخ و تجربیات مدرن ارائه شده توسط این مقاصد است.
افزایش محبوبیت مقاصد با هوای گرم
با شروع سرمای زمستان در نیمکره شمالی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳، آخرین داده‌های گروه اکسپدیا، افزایش قابل توجه مسافرانی را که به دنبال پناه بردن به آب و هوای گرم‌تر بودند، نشان می‌دهد که مقاصدی مانند اورلاندو، میامی و پونتا کانا را به صدر جست‌وجوی جهانی رساندند. رتبه‌بندی این تغییر بر تمایل فزاینده برای فرار به سمت مناطق گرم و آفتابی در ماه‌های سردتر تاکید می‌کند، به‌طوری‌که کانکون و فورت لادردیل در رتبه‌های بالاتر برای مسافران آمریکای شمالی (NORAM) قرار دارند و بوئنوس آیرس جهشی قابل‌توجه به رتبه پنجم در میان مقاصد آمریکای لاتین (LATAM) دارد.
به گزارش دنیای اقتصاد،این روند فراتر از ترجیحات شهری است و منعکس‌کننده افزایش علاقه به مناطق گرمسیری در بین مسافران ایالات‌متحده است. به‌طور قابل توجهی، مقاصدی مانند سنت لوسیا، آروبا و کوراسائو شاهد افزایش سه رقمی حجم جست‌وجو از ایالات‌متحده در سه ماهه ۲۰۲۴ بودند که نشان‌دهنده تمایل شدید برای تعطیلات ساحلی است. مطالعه پلتفرم بررسی روندهای بازار گردشگری GWI Zeitgeist نشان می‌دهد که نزدیک به نیمی (۴۶درصد) از بازدیدکنندگان اخیر گروه اکسپدیا در حال برنامه‌ریزی تعطیلات با محوریت سواحل یا آب در سال جاری هستند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/10761
اخبار مرتبط
نظرات شما