• پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ -
  • 19 May 2022

  • پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ -
  • 19 May 2022
مدیر اجتماعی و فرهنگی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان:

۱۷۲هزار زن سرپرست خانوار در حوزه کار استان کرمان فعالند

مدیر اجتماعی و فرهنگی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه ۱۷۲ هزار و ۹۴۱ زن سرپرست خانوار در جامعه کار و تولید استان فعال هستند گفت: توانمند سازی زنان جامعه کار و تولید و ارتقای تاب آوری اجتماعی از اولویت‌ها است.

علی سلیمانی در حاشیه نشست ویدیو کنفرانس توانمند سازی بانوان که با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از بانوان افزود: علاوه بر پرداخت تسهیلات در زمینه ایجاد اشتغال و توانمندسازی افراد، آموزش‌های خانواده، مهارت زندگی و فرزند پروری نیز به این افراد داده شده است.
وی  یکی از راه‌های حمایتی از زنان کارگر سرپرست خانوار را ساخت مسکن برای افراد نیازمند عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد گام‌های عملی در این راستا اجرایی شود.
مدیر اجتماعی و فرهنگی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ارتقاء و پایش شاخص‌های عدالت جنسیتی در حوزه‌های مختلف، اجرای طرح غربالگری سلامت جسمی و روانی، توانمندسازی شغلی زنان سرپرست خانوار، حمایت از تعاونی‌ها و تشکل‌های بانوان، ارتقای بهداشت و سلامت زنان و خانواده، برگزاری المپیاد ورزشی زنان کارگر، حمایت بیمه‌های اجتماعی را از برنامه اجرایی این اداره کل در یک سال گذشته برای بهبود شاخص‌های عدالت جنسیتی در بین جامعه کار وتولید استان عنوان کرد.
وی گفت : در طرح غربالگری سلامت جسمی و روانی زنان خانه‌دار، قالیبافان، زنان و دختران دانشجو، زنان شاغل در گروه صنایع دستی و بانوان هنرمند، جامعه هدف ما را تشکیل داده‌اند، همچنین در طرح غربالگری سلامت جسمی و روانی نیز زنان سرپرست خانوار، بدسرپرست، خود سرپرست و زنان کارگر را مد نظر قرار داده ایم.
سلیمانی با اشاره به توانمندسازی و ارتقای مهارت‌های شغلی زنان گفت : طی یکسال گذشته در حوزه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، اقدامات بسیاری توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرایی شذه است.
مدیر اجتماعی و فرهنگی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار ساکن در محلات حاشیه‌نشین و سکونتگاه‌های غیررسمی نیز با قوت ادامه دارد.
مدیر اجتماعی و فرهنگی اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان اینکه سلامت یک موضوع فرابخشی است گفت : ارتقای بهداشت و سلامت زنان و خانواده یکی از مواردی است که وزارتخانه تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در کنار وزارت بهداشت و درمان به آن اهتمام دارد و ارائه خدمات مشاوره روانشناختی، خدمات پیشگیری و کنترل طلاق، توسعه الگوی جامع درمان و کاهش آسیب زنان و نیز برگزاری کارگاه آموزشی خود مراقبتی از اهم این اقدامات است.
سلیمانی برگزاری المپیاد ورزشی زنان کارگر، برگزاری مسابقات ورزشی قهرمانی بانوان کارگر و حضور آن‌ها در مسابقات ورزش کارگری خبرداد.
وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی تحکیم بنیان خانواده گفت : تهیه محصولات رسانه‌ای در حوزه خانواده، ازدواج، سبک زندگی سالم و مهارت‌های فرزند پروری از جمله محتواهای دوره های آموزشی ویژه تحکیم بنیان خانواده در جامعه کار و تولید استان کرمان است .
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/3431
اخبار مرتبط
نظرات شما