• پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 18 August 2022

  • پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ -
  • 18 August 2022
پس از وقفه دوساله به دلیل کرونا؛

جشنواره گل محمدی لاله‌زار برگزار می‌شود

نشست استانی هماهنگی برگزاری جشنواره گل محمدی لاله زار بردسیر با حضور حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر ،وفایی سرپرست فرمانداری، فعالی مدیرکل میراث فرهنگی استان و بیش از پانزده تن از مدیران استانی در محل اداره کل میراث فرهنگی برگزار شد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در ابتدای نشست ضمن گلایه مندی از عدم استفاده از نعمت های خدادادی در حوزه گردشگری از جمله مناطق زیبای بیدخوان‌ و لاله زار خواستار استفاده حداکثری از این نعمت های خدادادی شد و همچنین از زحمات فعالی مدیر کل میراث فرهنگی مجموعه میراث فرهنگی استان کرمان تقدیر و تشکر کرد.
شهباز حسن پور در این نشست با اشاره به ظرفیت ایجاد شده از برکت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی برای استان کرمان، تحت عنوان پایتخت مقاومت جهان اسلام افزود: باید قدر این نعمت را بدانیم و تمام امکانات استان را برای استفاده از این ظرفیت بسیج کنیم.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر همچنین ادامه داد: گردشگری بهترین فرصت برای توزیع عادلانه ثروت در کشور است و جشنواره ها بستر ساز جذب گردشگر و ثروت در مناطق گردشگری کشور هستند.
حسن پور افزود: لاله زار بردسیر قطعه ای از بهشت است و باید از همه ظرفیت ها و امکانات جهت برگزاری هرچه باشکوه تر جشنواره گل محمدی لاله زار استفاده شود.
نماینده مردم سیرجان و بردسیر به تبلیغ حداکثری جشنواره در فضای تاکید کرد و عنوان کرد: در خصوص اسکان مهمانان باید از ظرفیت مساجد، حسینیه ها و مدارس استفاده شود، وی همچنین خواستار اجرای بازی های بومی و محلی و موسیقی های محلی جهت معرفی فرهنگ و هنر شهرستان بردسیر شد.
حسن پور همچنین از فعالی مدیر کل میراث فرهنگی استان خواستار دعوت از وزیر میراث فرهنگی و معاونین وزیر به جشنوراه گل محمدی لاله زار بردسیر شد و پیشنهاد داد در روز برگزاری جشنواره گلزار شهدای کرمان با گلاب ناب لاله زار شستشو شود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/4242
اخبار مرتبط
نظرات شما