• یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ -
  • 27 November 2022

  • یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ -
  • 27 November 2022
۳۵۰ میلیاردتومان اعتبار برای گردشگری کرمان؛

سیزدهمین هتل شهر کرمان افتتاح شد

همزمان با هفته گردشگری، هتل هیوا در محدوده بلوار کشاورز شهر کرمان به عنوان سیزدهمین هتل این شهر و با سرمایه گذاری ۲۱۰ میلیارد تومانی و اشتغالزایی برای ۳۷ نفر افتتاح شد.

استاندار کرمان در مراسم افتتاح سیزدهمین هتل مرکز این استان با اشاره به تخصیص ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار سفر اخیر رییس جمهور در حوزه گردشگری دیار کریمان گفت: گردشگری این استان پس از حدود سه سال شیوع کرونا جان می‌گیرد.
محمدمهدی فداکار در حاشیه آیین افتتاح هتل چهار ستاره هیوا افزود: افتتاح هتل‌ها از جمله هتل هیوا و تامین برخی زیرساخت های دیگر در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری به جذب گردشگر در استان پهناور کرمان کمک می کند و در سفر اخیر ریسی جمهور به دیار کریمان نیز اعتبارات خوبی برای این حوزه در نظر گرفته شده که ابلاغ بخشی از آن بزودی آغاز می شود.
وی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان نیز برخی از پروژه های مصوب سفر اخیر رییس جمهور را بزودی آغاز می کند، اظهار داشت: امیدوارم بخشی از طرح ها با اعتبارات بخش خصوصی و همچنین ابلاغ اعتبارات سفر ریسی جمهور به بهره برداری برسد تا کار رونق گیرد.
استاندار کرمان گفت: همایش گردشگری نیز روز پنجم آبان ماه سال جاری در کرمان گشایش می یابد و بخشی دیگر از کار در حوزه گردشگری با برگزاری این نمایشگاه و جشنواره گردشگری در استان کرمان رونق می‌یابد.
وی تصریح کرد: یکی از بزرگتین اقدامات مهم در معرفی بین المللی گردشگری کرمان برگزاری این نمایشگاه است زیرا شخصیت های موثر این حوزه و تورلیدرها ظرفیت های استان را می بینند و با زیرساخت های استان و امکانات میراثی آن آشنا می شوند که در واقع کار تقویت گردشگری استان آغاز می‌شود.
فداکار با بیان اینکه گردشگری بخشی مغفول در اقتصاد استان کرمان است و در گذشته زیر سایه کشاورزی و معدن استان کرمان مورد کم توجهی قرار گرفته تاکید کرد: بایستی به گردشگری توجه کنیم که اشتغال و ارزش افزوده خوبی دارد.
به گزارش ایرنا هتل هیوا در محدوده بلوار کشاورز کرمان با سه هزار و ۳۰۰ متر مربع مساحت ۴۸ اتاق و ۱۱۰ تخت دارد که به عنوان سیزدهمین هتل شهر کرمان با سرمایه گذاری(بدون تجهیزات) ۲۱۰ میلیارد تومانی، بدون استفاده از تسهیلات دولتی اجرایی شده و برای ۳۷ نفر نیز اشتغالزایی کرده است.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/5017
اخبار مرتبط
نظرات شما