• یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ -
  • 19 May 2024

  • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ -
  • 19 May 2024
تا ۱۵ آبان‌ماه سال‌جاری؛

تمدید مهلت دانش‌بنیان‏‌ها برای دریافت تسهیلات

مهلت ثبت درخواست شرکت‌های دانش‌‌بنیان برای دریافت تسهیلات قرض‌‌الحسنه تا ۱۵ آبان‌ماه سال‌جاری تمدید شد.

براساس قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، بانک مرکزی مکلف شده است از طریق شبکه بانکی به شرکت‌های دانش‌‌بنیانی که از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی می‌‌شوند، ۵‌هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌‌الحسنه با هدف توسعه اشتغال به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت کند.
در همین راستا هیات وزیران نیز مصوب کرده است که ۷۰‌درصد از این مبلغ مستقیما توسط بانک‌های عامل به شرکت‌های دانش‌بنیان و ۳۰‌درصد باقی مانده به صندوق‌های پژوهش و فناوری به منظور اعطای تسهیلات به شرکت‌های نوآور (استارت‌آپی)، فناور، دانش‌بنیان و خلاق پرداخت شود.
این تسهیلات از طریق بانک‌های عامل شامل بانک‌های ملی، ملت، صادرات، قرض‌‌الحسنه رسالت، توسعه صادرات و صنعت و معدن با هدف توسعه و تثبیت اشتغال از طریق حمایت از تکمیل و ارتقای فنی محصولات و خدمات دانش‌بنیان، توسعه زیرساخت‌‌های موردنیاز شرکت‌ها به منظور ظرفیت‌‌سازی برای افزایش عرضه این محصولات و کمک به افزایش تولید و فروش محصولات دانش‌بنیان ارائه می‌شود و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند برای دریافت این تسهیلات تقاضای خود را در سامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی ثبت کنند.
این تسهیلات با کارمزد ۴‌درصد به شرکت‌ها پرداخت خواهد شد و دوره بازپرداخت آن ۳۶ ماهه خواهد بود که ۶ ماه اول به عنوان فرصت تنفس برای شرکت‌ها در نظر گرفته خواهد شد.
براین اساس شرکت‌های دانش‌‌بنیان تا ۱۵ آبان ماه سال‌جاری فرصت دارند با مراجعه به سامانه غزال درخواست تسهیلات خود را ثبت کنند. سایر شرکت‌های غیر‌دانش‌بنیان و خلاق نیز می‌توانند با مراجعه به صندوق پژوهش و فناوری استان محل استقرار یا حوزه تخصصی مرتبط با شرکت درخواست خود را ارائه دهند.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/5219
اخبار مرتبط
نظرات شما