• پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ -
  • 30 November 2023

  • پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ -
  • 30 November 2023
جدیدترین مطالعه سایت جاب ویژن؛

کاهش جذب نیرو در 80 درصد بنگاه های اینترنتی

فضای بی‌ثباتی و عدم قطعیت کنونی اقتصاد ایران باعث شده است، اغلب بنگاه های کوچک و بزرگ اینترنتی در کشور برنامه جذب و استخدام خود را متوقف کنند.این موضوع را جدیدترین مطالعه سایت جاب ویژن به عنوان یکی از معتبرترین سایت‌های کاریابی در ایران در جریان مطالعه 400 بنگاه کوچک و بزرگ به دست آورده است...

داده‌های این سایت نشان می‌دهد،  46 درصد یعنی نزدیک به نیمی از بنگاه‌های مورد مطالعه اعلام کردند، بیشتر از نیمی از برنامه‌های جذب و استخدام خود را متوقف کرده و یا به تعویق انداخته‌اند. درضمن  حدود ۸۰ درصد سازمان‌ها، برنامه‌های جذب و استخدام خود را کاهش داده‌اند.
این سایت نشان می‌دهد، اختلالات و کندی ممتد اینترنت در چهار ماهه اخیر منجر شده،  45  درصد از بنگاه‌ها یا کسب و کارهایی که به اینترنت وابسته‌اند، تصمیم به کاهش پرداختی‌شان به کارکنان گرفته‌اند و یا مجبور به پرداخت با تاخیر دستمزدها شده‌اند.
یافته‌های این مجموعه نشان می‌دهد،  از هر ۵ سازمان ۱ سازمان بیش از ۳۰ درصد نیرو کار خود را به علت نابه‌سامانی اوضاع کسب و کار در اثر محدودیت‌های اینترنتی اخیر تعدیل کرده است. درضمن از هر ۵ نفر ۱ نفر کار خود را از دست داده است. ۱۶ درصد شاغلین هم انتظار دارند به‌زودی از کار اخراج شوند.
دراین میان محدودیت‌های اینترنتی بیشترین آسیب را به طراحان گرافیک و موشن گرافی زده است. متخصصان دیجیتال مارکتینگ و سئو،بازرگانی و تجارت، مدیر محصول و تولید محتوا هم در رده‌های بعدی قرار دارند.
داده‌‌های موجود نشان می‌دهد، در محدودیت‌های اینترنتی اخیر، مشخصا فیلترینگ اینستاگرام تاثیر عمیقی بر زندگی افرادی داشته که از این شبکه اجتماعی محبوب ارتزاق می‌کرده‌اند. به‌طوری که بیش از نیمی از اخراج‌ها به شکل مستقیم نتیجه محدودیت دسترسی به اینستاگرام بوده است. در ضمن این‌که نزدیک به ۸۰ درصد از کسانی که کار خود را از دست داده‌اند، باور داشته‌اند که محدود شدن دسترسی همگانی به اینستاگرام، دلیل اصلی اخراج‌شان بوده است.
پیشتر فعالان اقتصادی بخش خصوصی نیز از اثرات مخرب کندی ممتد اینترنت بر روی کسب و کارهای اینترنتی خبر داده بود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6182
اخبار مرتبط
نظرات شما