• پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 23 March 2023

  • پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲ -
  • 23 March 2023
به مدت یک هفته از دهم بهمن‌ برگزار می‌شود؛

جشنواره نبکا در بخش نگین فهرج

مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فهرج از برگزاری جشنواره بومی و محلی نبکا به مدت یک هفته از روز دوشنبه ۱۰ بهمن‌ماه سال جاری در بخش نگین این شهرستان خبر داد...

حمید وحیده‌زاده با اشاره به اینکه این جشنواره به منظور معرفی جاذبه‌های گردشگری و همچنین با شعار حفاظت از گلدان‌های طبیعی بخش نگین برپا می‌شود، اظهار کرد: در جشنواره مذکور که به مدت یک هفته برگزار می‌شود مسابقه شترسواری و بازی‌های بومی مانند چوچاب و طناب‌کشی و همچنین پخت غذاهای محلی را نیز خواهیم داشت.
مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان فهرج افزود: برپایی مراسم آیینی مانند حنابندان و غرفه‌های محصولات صنایع‌دستی هنرمندان از دیگر ویژه برنامه‌های این جشنواره خواهد بود.
او ادامه داد: گردشگرانی که در این جشنواره شرکت می‌کنند می‌توانند از تخفیف ۳۰درصدی اقامتگاه‌های بوم گردی نیز بهره‌مند شوند.
به گزارش ایسنا،وحیدزاده خاطرنشان کرد: فرمانداری شهرستان فهرج ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و همچنین فراهم ساختن حضور گردشگران را از اولویت‌های دولت می‌داند و امیدوار است با همکاری دستگاه‌های مرتبط بتواند بیش از گذشته در توسعه گردشگری این شهرستان اهتمام ورزد.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6304
اخبار مرتبط
نظرات شما