• یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024

  • یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ -
  • 14 April 2024
اختصاص تسهیلات ۱۶۶ میلیارد ریالی؛

زنجیره تولید گلیم سیرجان تکمیل می شود

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: ۲ فقره تسهیلات از محل تبصره ماده ۱۸، با مجموع اعتبار ۱۶۶ میلیارد ریال برای تکمیل زنجیره تولید گلیم سیرجان اختصاص یافت...

کاظم حسین زاده افزود: تسهیلات تکمیل زنجیره تولید گلیم شیریکی پیچ یا سوزنی به عنوان یکی از شاخص ترین دست‌بافته های عشایر و روستاییان شهرستان سیرجان با قدمتی چند صد ساله به ۲ سرمایه گذار مجتمع های کارگاهی تولید گلیم در سیرجان از محل اعتبارات تبصره ۱۸ سال ۱۴۰۰ تصویب شده که منتظر ابلاغ برای پرداخت آن هستیم.
وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت ۲ مجتمع تولید گلیم در خرداد ماه سال جاری اظهار داشت: یکی از سرمایه گذاران این طرح با هزینه سهم آورده، پیشرفت ۲۰ درصدی را رقم زده است که با دریافت تسهیلات سرعت اجرای طرح بالا می رود.
وی تصریح کرد: امسال همچنین با مصوبات سفر رییس جمهور از محل اعتبارات تبصره ۱۸ مبلغ ۹۰۰ میلیارد ریال برای حوزه صنایع دستی استان کرمان تخصیص داده شده که منتظر ابلاغ آن هستیم.
معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان بیان داشت: فعالان، کارگاه ها، آموزشگاه ها و تولیدکنندگان تجارت آنلاین صنایع دستی، مشمول این تسهیلات می شوند که نرخ کارمزد آن ۱۰ درصد است.
وی ادامه داد: همچنین از محل اعتبارات مصوب سفر رییس جمهور به کرمان، تسهیلات خرید صنایع دستی نیز با نرخ سود ۱۰ درصد به عاملیت صندوق کارآفرینی امید پرداخت می شود.
حسین زاده بیان کرد: طرح تسهیلات مشتریان صنایع دستی از نمایشگاه صنایع دستی کرمان برای نخستین مرتبه در کشور آغاز شده است و استان های دیگر نیز این طرح را به اجرا گذاشته اند.
به گزارش ایرنا، وی با اشاره به افزایش قیمت تولید شده محصولات صنایع دستی در یک سال گذشته تاکید کرد: در حال حاضر بازار صنایع دستی در رکود به سر می برد که امیدواریم پرداخت تسهیلات به مصرف کنندگان چرخه اقتصادی این بازار را به حرکت درآورد.
معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: امسال برای آشنایی و حمایت از هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع دستی، نمایشگاه های متعددی در سطح ملی و استانی برگزار شد که کمک نسبتا خوبی برای اهالی این حوزه بود.
لینک کوتاه خبر: https://eghtesadkerman.ir/6421
اخبار مرتبط
نظرات شما